![Суд захистив громадян від колекторів: подробиці](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/896/896942_w_300.jpg?v=0)
Банкірам і колекторам заборонили захоплювати житло боржників без спеціальної постанови суду.
Проникнення до житла допускається тільки за рішенням суду. Це передбачає ст. 30 Конституції України, йдеться у висновку Великої палати Верховного суду.
Зазвичай кредитори плутають поняття стягнення застави і проникнення на територію позичальника. Тому Верховний суд розмежував їх, передає ubr.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шахрайство з кредитами: як банки дурять клієнтів
"Тепер недостатньо мати постанову суду про стягнення об'єкта нерухомості за проблемним кредитом. Потрібно отримати ще додаткову постанову суду про проникнення до житла й усунення перешкоди в користуванні майном. Без неї банкіри і колектори порушують закон. Їх можна притягати до відповідальності за зловживання. Потерпілий позичальник має право на відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Взагалі рішення суду повинна виконувати Державна виконавча служба", — говорить адвокат Ростислав Кравець.
Квартиру можуть забрати через комунальні борги. Але сума має перевищувати 20 мінімальних зарплат — понад 80 тис. грн. Якщо це єдине житло, перш за все, забиратимуть інше майно боржника — земельну ділянку, автомобіль, побутову техніку. Зазвичай суди стають на сторону боржника. Бо робити українців безхатченками не дозволяє Конституція. Тільки у виняткових ситуаціях позбавляють житла.
Коментарі