Україні виплатили $3,4 млрд прямої бюджетної підтримки.
Про це повідомила глава Мінфіну США Джанет Єллен.
У понеділок вона сказала, що Україна потребує критично важливих ресурсів на тлі посилення російських атак на цивільне населення та інфраструктуру.
"Наша пряма бюджетна підтримка України надходить у критичний час, коли Росія посилює свої атаки на українських цивільних осіб та критично важливу інфраструктуру. Економічна допомога від Сполучених Штатів і наших союзників має вирішальне значення для здатності України захистити свій суверенітет і досягти справедливого миру шляхом збереження критично важливих державних послуг, які підтримують її відважну боротьбу", - наголосила вона.
У координації з Агентством США з міжнародного розвитку та Державним департаментом США, допомога у розмірі $3,4 млрд є фінальною виплатою коштів, виділених відповідно до двопартійного Закону про додаткові асигнування на потреби безпеки України на 2024 рік.
"Наша пряма бюджетна підтримка, як і раніше, обумовлена реформами, пов'язаними з посиленням правоохоронних органів, підвищенням прозорості та ефективності державних інституцій, а також посиленням антикорупційних правил і процедур", - наголосила глава Мінфіну США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський оголосив про значний пакет військової допомоги
Остання виплата збільшує загальний обсяг бюджетної допомоги Україні з боку США до трохи більше ніж $30 млрд з моменту повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року. Більшість цих коштів підуть на підтримку роботи українського уряду шляхом виплати зарплат вчителям та іншим державним службовцям.
"Успіх України відповідає основним національним інтересам Америки", - заявила Єллен.
Вона пообіцяла продовжувати тиск на Москву за допомогою санкцій і допомагати зміцнювати Україну для досягнення справедливого миру.
"Ми не повинні відступати в цих зусиллях", - сказала вона.
Україна отримає від США $15 млрд із заморожених активів РФ.
Це будуть кошти у межах проєкту PEACE in Ukraine та частина внеску США на суму $20 млрд за ініціативою G7, які спрямуємо на соціальні та гуманітарні видатки.
Коментарі
1