Фінансова криза змушує країни Європейського Союзу активніше продавати вид на проживання та громадянство.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповіла директор департаменту податкового планування юридичної фірми ICF. Наталія Ульянова.
"Правда, вже зараз виявляються і негативні сторони. Критиці піддалася влада Мальти, яка дозволила іноземцям купувати громадянство за 650 тисяч євро. Євродепутатів обурило, що Мальта запропонувала не вид на проживання, а саме громадянство. Без умов тривалого перебування на території країни, знання мови. Це розцінили як підрив європейських цінностей", - зазначає експерт.
За її словами, уряд Латвії стурбований тим, що громадянство країни активно скуповують китайці.
"Зазначалося, що їх масове розселення в деяких регіонах Латвії може призвести до етнічних конфліктів і нерівності на ринку праці. Міграційна програма Латвії дозволяє отримати вид на проживання, купивши нерухомість в Ризі чи інших великих містах за 143 тисячі євро. З 2014 року планується поступове зменшення квот і підвищення мінімальної вартості об'єктів нерухомості, що дають право на отримання виду на проживання", - сказала Ульянова.
За неофіційними даними, 250 тис. українців мають паспорти інших країн.
Нагадаємо, 4 лютого лідер фракції "Зелених" у Європарламенті Ребекка Хармс зробила публічну заяву, в якій припустила, що колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров, виконуючий обов'язки першого віце-прем'єра Сергій Арбузов і глава Адміністрації президента Андрій Клюєв мають австрійські паспорти.
Пізніше вона уточнила, що поки не має доказів.
Міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив, що інформація, яка міститься в заяві Хармс, не відповідає дійсності.
Азаров, Арбузов та Клюєв спростували наявність австрійських паспортів.
Коментарі