!["РусАл" заперечив можливість націоналізації Запорізького алюмінієвого комбінату](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/437/437798_w_300.jpg?v=0)
Компанія "РусАл" скористається правом касаційного оскарження у Вищому господарському суді судового рішення про розрив договору купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ "Запорізький алюмінієвий комбінат" (ЗАлК) і повернення зазначеного пакета державі.
Про це Gazeta.ua повідомили в прес-службі компанії.
"Завод, як і раніше належить "РусАлу", про націоналізацію не йдеться", - підкреслено в повідомленні.
Водночас, у компанії висловили готовність розглянути відновлення виробництва первинного алюмінію на ЗАлКу в разі запровадження урядом диференційованих тарифів на електроенергію.
"Вартість 1 кВт години електроенергії для підприємств-споживачів за другим класом напруги, до яких належить і ЗАлК, сьогодні становить майже 12 центів (93,46 коп.). Це в кілька разів вище, ніж у Росії, Канаді, Ісландії та інших країнах-виробниках алюмінію", - зазначили в компанії.
Нагадаємо, сьогодні прес-служба Генеральної прокуратури повідомила, що Київський апеляційний господарський суд підтвердив рішення суду нижчої інстанції про розрив договору купівлі-продажу 68,01% акцій ЗАлКу і поверненні зазначеного пакета державі.
Зазначимо, після рішення суду першої інстанції "РусАл" російського бізнесмена Олега Дерипаски також наголошувала, що рішення суду не набуло чинності, завод як і раніше належить "Русалу", про передачу акцій державі не йдеться.
"ЗАлК" раніше був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію, виробляв близько 100 тис. тонн алюмінію на рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без кредиту МВФ безболісно можна протриматись до осені - експерт
Власником "ЗАлКу" у 2004 році стала російська група "СУАЛ", а в 2007-м комбінат перейшов під контроль ОК "РусАл", створеної при злитті алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ "РусАл", "СУАЛа" і швейцарського трейдера Glencore. "РусАлу" в Україні також належить Миколаївський глиноземний завод (МГЗ).
"РусАл" пояснював зниження виробництва його нерентабельністю через високі тарифи на електроенергію, пропонуючи запровадити спеціальний тариф для підприємства. У його відсутність 26 квітня 2011 ЗАлК повністю зупинив випуск первинного алюмінію.
Глава Фонду держмайна Олександр Рябченко в квітні цього року називав безперспективною позицію "РусАла" "не виконувати зобов'язання і тільки судитися". За його словами, "треба вийти на новий, реальний договір, що інвестор бере на себе зобов'язання і як він введе ЗАлК в експлуатацію".
Коментарі
1