Україна, після керівництва Національним банком Валерії Гонтарєвої, отримала нежиттєздатну банківську систему.
Це доводить те, скільки грошей щороку вкидують у державні банки, розповів в інтерв'ю журналу "Країна" фінансовий аналітик Олексій Кущ.
"У нас - максимальний рівень валютних обмежень. Найголовніше – відмовилися від фінансування державних підприємств та пільгових кредитів для держбанків. Коли кредитуємо Енергоатом", важко оцінити ефективність використання цих грошей. У 2008-му рекапіталізували декілька банків. Банк "Родовід" показав, як ефективно використали ці ресурси. Тоді з бюджету пішло більше 15 млрд грн на рекапіталізацію державних банків. За ці гроші можна було побудувати в Одесі повноцінний термінал з прийому газу. Отримати альтернативне джерело енергії, а не тільки отримувати його по газотранспортній системі, як зараз", - каже економіст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ підрахував всі прибуткові і збиткові банки
"Державні банки - найбільш корумповані і неефективні утворення. Нема контролю за ефективним керівництвом держкомпаній. Відтак, не можемо контролювати й ефективність державних банків. Бачимо це по системі державних закупівель, яку досі не можуть налаштувати. Що казати про банки, які працюють із живими грошима? Нині держбанки - одні з найбільших споживачів державних ресурсів. На докапіталізацію націоналізованого Приватбанку закладено 140 мільярдів гривень. Це більше, ніж на всю "оборонку" у 2017-му", - пояснив він.
Повне інтерв'ю читайте в наступному номері журналу "Країна".
Коментарі