Щороку 26 грудня відзначають День подарунків. Свято виникло у Великій Британії і з часом поширилося світом. Цього дня магазини зазвичай влаштовують розпродажі.
Gazeta.ua запитала українців, що вони будуть дарувати на свята та скільки грошей витратять.
Олександр Редько, Бориспіль Київської обл.:
"Зазвичай виділяю на подарунки великий бюджет, виходить до 10 тисяч гривень. Але цьогоріч довелося затягнути паски через карантин, кризу. Тож мої рідні отримають подарунки на суму 5 тисяч. Моя б воля - дарував би щось усім, з ким спілкуюся. А так доводиться лише батькам, брату та подружці. На Новий рік мама отримує від мене кухонні гаджети, батько - якесь гаражне приладдя, а брат - одяг від улюбленого бренду. Подружці – косметику, щось солоденьке. Впевнений, що це оптимальний варіант", - каже він.
Оксана Макей, Вінниця:
"На подарунки витратила кошти, які заощаджувала протягом останніх двох місяців. Приблизно - 3 тисячі. Дарувати буду двом донькам, зроблю невеличкі презенти для колег. Зазвичай дарую гроші і солодощі", - говорить Оксана.
Віталіна Підлубна, Київ:
"Сума залежить від того, кому я роблю подарунки. Можу витратити взагалі захмарні гроші на подарунок для людини, яка мені важлива. Якщо чоловіку, то це обов'язково має бути щось статусне. Колегам і друзям дарую рідко. Маленькі дрібнички не вважаю за подарунок. Для сім'ї - а це мама і сестра - можу купити щось із парфумерії, косметики. Сестра полюбляє новий одяг, тому що це досить практично і в той же час приємно", - розповіла Віталіна.
Олександр Петренко, Бровари Київської обл.:
"Виділив на подарунки 1500 грн. Дарувати буду сім'ї, найближчим родичам. Дітям придбав іграшки. А так – одяг, сувеніри. Комусь смачні цукерки чи дорогий алкоголь", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт з етики розповіла, як обирати подарунки до свята
Подружжя Мельник Ольга та Андрій, Київ:
"На подарунки пішло 6 тисяч. Купили одяг, солодощі й подарункові набори з "Гаррі Поттера" для діточок, бабусі – нові окуляри, брату – портативну акустику. Друзям не даруємо ніколи", - додали вони.
Вікторія Сребнюк, Київ:
"Цьогоріч витратила 5800 гривень. Зазвичай дарую мамі, тату, своєму хлопцю. Деякім одногрупникам роблю невеличкі подарунки, до 200 гривень. В основному це одяг, солодощі, дівчатам - косметику, новорічні прикраси", - зазначила Вікторія.
Анастасія Кравчук, Новоград-Волинський:
"Цьогоріч на подарунки я витратила більше 5 тисяч, але планую купувати ще. Готую подарунки для сім'ї та хлопця. Мамі подарую ювелірні прикраси, ми часто обмінюємось на Новий рік коштовностями. Це вже як традиція. Батько і хлопець отримають шкіряні рукавички, бабуся – електричний чайник, який вона давно хотіла", - розповіла Анастасія.
Цієї новорічної ночі не варто дарувати халати, піжами, рушники, тапки, мобільні телефони і гаманці, а також усього, що підкреслює багатство і статус.
Коментарі