
Розбіжності щодо шляхів подолання боргової та валютної кризи в Європі створюють ризики для самого існування Європейського союзу.
Про це заявив прем'єр-міністр Італії Маріо Монті.
Як повідомляє агентство Bloomberg, його коментарі пов'язані з дедалі сильнішим протистоянням серед європейських лідерів щодо питання про підтримку Європейським центральним банком (ЄЦБ) Іспанії та Італії на боргових ринках.
"Напруженість, яка супроводжувала єврозону в останні роки, вже показала ознаки психологічного розшарування в Європі. Я можу лише вітати заяву ЄЦБ про те, що на ринку держоблігацій єврозони спостерігаються суттєві збої. Також вірна і фраза, що деяким країнам доводиться миритися з "надзвичайно високою" вартістю фінансування своєї заборгованості. Саме це я говорив уже давно", - сказав Монті в інтерв'ю німецькому журналу Spiegel.
Голова ЄЦБ Маріо Драгі минулого тижня в черговий раз привернув увагу громадськості до проблемної ситуації на боргових ринках низки країн Європи. Інвестори сподівалися, що за цим піде оголошення про нові заходи ЄЦБ для зняття напруженості, наприклад, про викуп держоблігацій Іспанії та Італії на вторинному ринку. Однак Драгі заявив, що Іспанії та Італії доведеться направити формальний запит про відновлення такого викупу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров похвалився нульовою інфляцією в Україні
Ринки спочатку істрактували його виступ як відмову від допомоги проблемним країнам, проте потім прийшли до висновку, що ЄЦБ готовий надати допомогу, але поки невідомі її умови і терміни.
Тим часом італійський прем'єр вважає, що висока прибутковість держпаперів Італії та інших країн єврозони ефективно знижує вартість запозичення для Німеччини, держоблігації якій інвестори використовують як захисні активи.
"Висока прибутковість, яку зараз доводиться оплачувати Італії, субсидує низьку прибутковість, яка виплачується Німеччиною. Без цієї доплати Італією за ризик прибутковість боргових зобов'язань німецького уряду була б вищою", - стверджує Монті.
За підсумками минулого тижня прибутковість 10-річних держоблігацій Іспанії склала 6,77%, Італії - 6,01%. Німеччина платить за папери з тим же терміном обігу 1,42%.
Коментарі
10Пока в башках керничей не поменяется "-" (грести все под себя) на "+" (делать разумные шаги для спасения своих стран) кризисам не будет конца. Всеж рвутся к власти - дорвались - бегом нахапать и куда нибудь слинять. А после меня хоть потоп. Психология воров. Наверное в монархии есть свой глубокий смысл. Я не о местных, которые из грязи...
Перестали бы затягивать пояса у простых граждан и разрушать собственную экономику, запретили бы производителям переносить производство в Китай - тем самым лишая своих граждан рабочих мест, гонясь только за собственными сверхприбылями... и главное - правительству бы снизить свои архи громадные зарплаты и несуразно огромные пенсии и все ок - конец кризису. Проблема всех стран - их правительства. Где в правительстве люди с головой и элементарным осознанием того что нельзя доводить народ до нищеты - иначе не от куда будет себе денюшки грести - там все ок. Что? Германия, Франция сильно отличаются от Италии? В Италии правительство тупо, безбашенно тратит деньги (как и наши давно оторваны от народа и живут в своем мире).
Итальянец сомневается, а украинские патриоты нет и хотят туда вступить, уже даже в навоз двумя ногами вступили.
В историчеком процессе ничего само собой не возникает - у всего есть причина и следствие, даже сейчас вторая Великая депрессия и будующая война на Ближнем Востоке имеет свои конкретные причины. Пресса по этому поводу всё врет. Нельзя допустить установления нового мирового порядка, о котором так кричит израильская марионетка Америка.
Сейчас просто настало такое время что все слабые страны должны исчезнуть с карты планеты,( это касается и украины) и на ихних обломках должны появится супер империи!
Наверное, не совсем так. Слабость - это сила! Происходит ползучая реколонизация европы. Со "слабых" стран (ранее бывшых евроколоний) народец потихоньку перебирается в европу, там оччччень активно плодится. В своих этнических кругах они плюют на еврозаконы. Когда их численность станет приближаться к половине, они будут плевать на еврозаконы в открытую и устанавливать свои. И воспоёт муэдзин с минарета мечети Парижской Богоматери, и воззовёт правоверных на пятничную молитву... И - П----ц европе. Надо ли нам эти проблемы?
Кризис есть фатум, рок, неизбежность, обусловленная законами развития общества. Кризис показывает немощность, бессилие людей перед законами социогенеза.
Страна-ворота для нелегалов стала думать про евросоюз))))
Может их обидело то, что итальянцам тонко намекнули, мол работайте, зарабатывайте и выходите из кризиса, а мы (Германия, Великобритания и Франция) не дойные коровы, чтоб дотировать постоянно горячих южных парней (Греция, Испания, Италия).
Может быть, на кризис "еврозоны" повлиял приход команды Януковича?