понеділок, 22 червня 2026 16:46

Експерт заявив, що в Україні вже розпочався сезон літніх відключень світла

Експерт заявив, що в Україні вже розпочався сезон літніх відключень світла
Спека та масове використання кондиціонерів посилили дефіцит електроенергії в Україні. Фото: pixabay.com

У кількох районах Києва 22 червня зафіксували аварійні відключення електроенергії, а експерти заявили про початок сезону літніх обмежень через зростання споживання електрики в умовах спеки.

Про відсутність електропостачання повідомили мешканці Дніпровського, Голосіївського, Дарницького та частини Оболонського районів столиці, зокрема на вулиці Йорданській. У будинкових чатах також почали з'являтися повідомлення про аварійні відключення електроенергії. Водночас у ДТЕК підтвердили аварію в Дніпровському та Дарницькому районах і повідомили, що електропостачання планують відновити до 16.00, повідомляє УНІАН.

Голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв заявив, що в Україні фактично вже розпочався сезон літніх відключень світла. За його словами, додаткові ризики створюють можливі майбутні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру, хоча заходи із захисту підстанцій уже дали результат.

"В принципі, так, можна сказати, що сезон літніх відключень електроенергії вже розпочався в Україні. Не забуваємо, що ворог готує наступні обстріли, які можуть ще більше посилити дефіцит через пошкодження підстанцій, хоча й домашнє завдання по їхньому захисту виконано непогано", - зазначив Ігнатьєв.

Експерт пояснив, що головною причиною нинішнього дефіциту стало масове використання кондиціонерів у період високих температур. За його словами, найбільший дефіцит спостерігається вранці та ввечері.

"Кондиціонери сумарно в Україні можуть давати додатковий дефіцит електроенергії на рівні до 1,8-2 ГВт/год. Це величезна цифра. Плюс збільшення середньодобової температури вище +20°C на 1°C додатково дає споживання до 250 МВт/год. Тобто дефіцит ще збільшується", - сказав він.

Ігнатьєв додав, що бізнес уже ввів в експлуатацію майже 3 ГВт потужностей, однак цього недостатньо для повного покриття потреб. Через це в Києві та інших регіонах виникає необхідність обмежувати електропостачання побутових споживачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна створює нову децентралізовану енергосистему за принципом енергетичних сот

Додатковим чинником дефіциту стали планові ремонти на атомних електростанціях. Наразі два енергоблоки АЕС, які забезпечують близько 2 ГВт потужності, тимчасово виведені з роботи.

"Не забуваємо, що 2 енергоблоки АЕС, а це 2 ГВт/год, виведені зараз у планові ремонти. В Європі зараз також спека, тому немає такого об'єму електроенергії у наших сусідів, щоб нам видавати для покриття нашого дефіциту. Зараз імпорт набагато нижчий", - зазначив експерт.

За його прогнозом, навіть у разі скорочення використання кондиціонерів повністю уникнути відключень не вдасться. Тривалість обмежень у ранкові години може сягати до двох годин, а у вечірні - від трьох до чотирьох годин, якщо не враховувати наслідки можливих російських обстрілів.

Українська влада розпочала масштабну зміну архітектури внутрішньої енергосистеми задля успішного протистояння майбутнім масованим повітряним ударам з боку РФ. Новий підхід передбачає повну децентралізацію та перехід від великих централізованих вузлів до багаторівневої структури.

Зараз ви читаєте новину «Експерт заявив, що в Україні вже розпочався сезон літніх відключень світла». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути