Ексклюзиви
вівторок, 17 липня 2018 10:20

Чому українці витрачають більше, ніж заробляють

За перший квартал 2018 року українці витратили на 3,3% більше, ніж заробили.

За рік доходи населення збільшилися на третину. Становили понад 157 млрд грн. Найбільше зросли доходи пенсіонерів — до 5 тис. грн на людину. Щоправда до них врахували субсидії на оплату комуналки. В опалювальний сезон вони доходили до 1500 грн на місяць, пише "Сегодня".

Автор: Сегодня
  Українці майже все зароблене витрачають на покупку товарів і послуг.
Українці майже все зароблене витрачають на покупку товарів і послуг.

Українці майже все зароблене витрачають на покупку товарів і послуг. Причому грошей не вистачає. Тому люди використовують заощадження і беруть кредити. Так, за рік на 4,3 млрд грн стало більше валютних кредитів.

"Реальні, тобто з урахуванням інфляції, зарплати зросли за рік майже на 30%. Перш за все заробітки піднялися за рахунок відбілювання зарплат. Але зростання доходів працюючих призвело до подальшого розшарування населення за рівнем доходів. Йдеться про пенсіонерів. Якщо рік тому у тих, хто отримує мінімальну пенсію, на їжу йшло 82% доходів, то тепер — 90%. З майже 12 мільйонів пенсіонерів близько 7 мільйонів мають мінімальну пенсію або трохи вище мінімуму. У підсумку після дворазового підвищення соцстандартів 2017 року їх доходи зросли на 9%, а інфляція становила 13,7%. Тобто за рік більше половини пенсіонерів стали біднішими, незважаючи на осучаснення пенсій та зростання мінімальних виплат", - каже виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найвигідніший бізнес

За його словами, після підвищення зарплат працюючі стали більше відкладати на валютні депозити. Адже побоюються девальвації гривні до закладених в держбюджеті 29,3 грн за дол. у середньому за рік.

"Зараз спостерігаються дві тенденції. Перша - споживчі кредити в борг беруть ті, хто займається індивідуальним будівництвом. Так як з початку 2018-го почалося різке подорожчання будматеріалів, і взяти їх в кредит виявляється вигідніше, поки не піднялася ціна. Друга тенденція - все більше людей не дотягують до зарплати через випереджаюче зростання цін на продукти і активно користуються кредитним лімітом по банківських картах", - говорить Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Він додав, що восени мінімальна зарплата має зрости близько на 400 грн. Це призведе до подальшого підйому офіційних заробітків і у тих, хто отримує більше мінімуму.

З 1 січня 2018 року в Україні з 3200 грн до 3723 грн зросла мінімальна зарплата. До кінця поточного року мінімальні виплати українців можуть сягнути 4200 грн у місяць. Для цього необхідне зростання економіки і створення нових робочих місць.

Зараз ви читаєте новину «Чому українці витрачають більше, ніж заробляють». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути