
Світові ціни на нафту зросли на тлі поновлення ядерних переговорів між Іраном і США.
Водночас несподіване зростання запасів нафти та пального в США викликало занепокоєння щодо попиту з боку найбільшого у світі споживача нафти, повідомляє Reuters.
"Ф'ючерси на Brent піднялися на 4 центи до $64,95 за барель, тоді як американська нафта WTI подорожчала на 10 центів до $61,67. Обидва еталони раніше знижувалися на тлі даних Адміністрації енергетичної інформації США (EIA), згідно з якими минулого тижня запаси сирої нафти та пального несподівано зросли. Це сталося через максимальні за шість тижнів обсяги імпорту нафти та падіння попиту на бензин і дистиляти", - йдеться у повідомленні.
Запаси сирої нафти зросли на 1,3 млн барелів - до 443,2 млн барелів за тиждень, що завершився 16 травня, повідомили в EIA. Аналітики ж навпаки очікували зменшення на 1,3 млн барелів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Валюта дешевшає другий день поспіль - курс на 22 травня
"Неочікуване зростання запасів, про яке повідомила EIA, створює тиск на ціни, особливо на WTI. Це може стимулювати збільшення експорту нафти зі США до Європи та Азії", - заявив старший аналітик LSEG Oil Research Емріл Джаміл.
У середу обидва еталонні сорти нафти втратили по 0,7% після того, як міністр закордонних справ Оману повідомив, що п'ятий раунд ядерних переговорів між Іраном і США відбудеться у Римі в п'ятницю.
Раніше в середу ціни зросли після повідомлення, що розвідка США припускає підготовку Ізраїлю до удару по іранських ядерних об'єктах. Іран є третім за обсягами видобутку серед країн ОПЕК, тож можливий ізраїльський удар може порушити постачання нафти з країни.
Іран раніше зробив різку заяву щодо ключової вимоги США в переговорах про збагачення урану. Ядерна угода могла б відкрити шлях до зняття санкцій, зокрема й щодо експорту нафти.
Обидва напрямки переговорів триватимуть довго і можуть завершитися як успіхом, так і провалом. Brent виглядає переоціненою в діапазоні $66-67, і, ймовірно, повернеться до рівня $60–65, заявив керівник досліджень сировинних товарів та вуглецю в банку Westpac Роберт Ренні, коментуючи відновлення видобутку ОПЕК+.
Коментарі