Лише завдяки внескам тих, хто працює, уже ніколи не буде високих пенсій. Потрібні системи пенсійного накопичення, заявила міністр соцполітики Марина Лазебна.
"Передбачається, що роботодавці сплачуватимуть 2% внесків унаслідок відповідного зменшення ставки ЄСВ, а працівники – 2% внаслідок зменшення ставки прибуткового податку. Фактично, пропонується частину податків, які сплачуються зараз, передати у власність людині. Також обговорюється можливість на старті зробити внески, коли 1% роботодавець сплачуватиме людині завдяки зниженню ЄСВ, а ще 1% держава безпосередньо сплачуватиме на рахунок людини з бюджету. Людина сама обиратиме пенсійний фонд або банк, у якому хоче зберігати свої накопичення. Це будуть лише ті установи, які за низкою критеріїв додатково перевірять регулятори", - розповіла Марина Лазебна в ефірі телеканалу Інтер.
Обрати фонд або банк людина зможе на базі єдиного соціального реєстру, за допомогою мобільного застосунку чи в особистому кабінеті вебпорталу, через ЦНАП, вебпортал "Дія" чи під час особистого звернення.
Стан пенсійних накопичень на індивідуальному пенсійному рахунку можна буде щодня контролювати.
"У будь-який час можна буде переказати свої пенсійні кошти до іншого фонду або банку без жодних штрафних санкцій. А в деяких випадках – скористатися пенсійними накопиченнями до досягнення пенсійного віку. Також достроково можна забрати кошти в разі виїзду на постійне місце проживання за кордон. За досягнення пенсійного віку людина зможе обрати собі різновид пенсійної виплати з декількох видів довічних виплат, виплат на встановлений термін. У разі смерті людини пенсійні кошти отримають його спадкоємці, як і будь-яке інше майно", - підсумувала Лазебна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці можуть отримувати 7 тис. грн пенсії: назвали умови
Участь у системі візьмуть люди, які працюють офіційно, застраховані особи, зокрема ті, які отримують різні види допомоги та грошового забезпечення від держави. Фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність. Члени фермерського господарства братимуть участь на добровільній основі.
В Україні діє солідарна пенсійна система. За нею пенсіонери отримують виплати, відраховані з доходів працездатного населення. Накопичувальна система передбачає щомісячні обов'язкові відрахування із заробітної плати працівника, які він отримає потім у вигляді пенсії.
Коментарі