Ексклюзиви
понеділок, 09 листопада 2020 16:02

"Президент України Володимир Зеленський втратив суспільну підтримку"

Президент України Володимир Зеленський втратив суспільну підтримку. Більше не може втілювати в життя жодні рішення.

Ідея Мінського формату мертва. Вона вже нездатна народити нічого хорошого. Будь-який план може бути реалізований, якщо згодні всі сторони, а такого не буде, бо кінцева мета у всіх різна. Україна хоче деокупувати території, а РФ бажає якимось чином інтегрувати їх так, щоб вони нам заважали. Всі напрацювання виконуватимуться до того моменту, поки не буде розходжень, - говорить Gazeta.ua Богдан Кузьмич, політичний аналітик, член Ради громадського контролю при НАБУ.

Автор: Радіо.Свобода
  Планує розвести війська на чотирьох ділянках фронту
Планує розвести війська на чотирьох ділянках фронту

Голова української делегації в ТКГ по Донбасу, перший президент України Леонід Кравчук заявив про пошук нових міжнародних майданчиків для перемовин по питаннях деокупації Донбасу. Аргументував небажанням Росії дослухатися до України.

Відеоконференція радників лідерів держав Нормандського формату відбудеться 13 листопада. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на брифінгу в п'ятницю на підготовку до відкриття КПВВ "Щастя" в Луганській області.

5 листопада глава делегації України в ТГК, перший президент України Леонід Кравчук, представив дорожню карту - план урегулювання військового конфлікту.

Пропонує провести на окупованих ділянках вибори, створити вільну економічну зону та розвести війська.

Автор: росзмі
  "У Мінську ми поки бачимо суцільні звинувачення української сторони, що ми все робимо не так. Я з цим погодитися не можу", - сказав він, додавши, що "потрібно слухати один одного, а не звинувачувати", - Кравчук
"У Мінську ми поки бачимо суцільні звинувачення української сторони, що ми все робимо не так. Я з цим погодитися не можу", - сказав він, додавши, що "потрібно слухати один одного, а не звинувачувати", - Кравчук

Наскільки велика ймовірність, що в ОРДЛО проведуть вибори? В нас є шляхи подолання кризи, що зараз сталася в ТГК?

Нема у Верховній Раді голосів, щоб погодились на вибори в ОРДЛО. Всі розуміють, чий це план. Ті часи, коли Зеленський міг щось організувати та набрати голосів, у минулому. Зараз все, що робиться - це маргіналізація самого Мінська. Наразі це просто зборище найодіозніших постатей — Олексія Арестовича, Вітольда Фокіна, ще патріарха Філарета, чи Володимира Парасюка і Семена Семенченка туди треба позвати для повної картини. В кінцевому результаті росіяни із соромом будуть жати їм руки, а згодом вийдуть звідти. Це поступово робиться.

Але Кравчук розповідає про розведення.

Кравчук нічого не вирішує. Розведення військ відбувається постійно. Те, що відбувається зараз — окозамилювання. Свого часу Петро Порошенко підписав Мінськ, але не став його реалізовувати. Він зайшов з позиції "я його підписав, активна фаза військових дій закінчилася, але виконати я його не можу, бо реалізація Мінська призведе до ще більшого кровопролиття". Така була позиція Порошенка перед ЄС.

В Офісі президента трохи інший погляд: хочуть показати, що вони роблять все від них залежне, а РФ все одно не хоче миру. Можливо, наш МЗС хоче через невиконання Росією мінських угод дискредитувати її.

Автор: Уніан
  "Ми пропонуємо конкретні кроки, а якщо нас будуть водити за ніс з того боку, будуть шукати тільки передумови ці кроки зупинити, тоді треба закривати Мінський процес і шукати інші форми впливу. Я заявляю, що докладу всіх зусиль, щоб переконати своїх, щоб шукати нові формати в міжнародному співтоваристві, і ми будемо їх шукати, тому що для нас світ - головне", - сказав Кравчук російському агентству ТАСС.
"Ми пропонуємо конкретні кроки, а якщо нас будуть водити за ніс з того боку, будуть шукати тільки передумови ці кроки зупинити, тоді треба закривати Мінський процес і шукати інші форми впливу. Я заявляю, що докладу всіх зусиль, щоб переконати своїх, щоб шукати нові формати в міжнародному співтоваристві, і ми будемо їх шукати, тому що для нас світ - головне", - сказав Кравчук російському агентству ТАСС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Криму може з'явитися ядерна зброя

Чи є небезпека в запровадженні вільної економічної зони на Донбасі?

Ми не знаємо що це буде за ВЕЗ - чи вони скасують ПДВ, чи взагалі всі податки, чи буде там митниця, чи ні, а якщо і буде, чи завозитимуть товари з Росії? Вільна економічна зона звучить як узагальнювальне поняття території, де правила економіки відрізняються від всієї України. Нам ще ніхто не озвучив, які будуть пункти регуляції економіки. Друге - ВЕЗ працюватиме в тому разі, якщо ми відновимо економічні зв'язки з Донбасом. Якщо ні, то нічого і не зміниться.

А в нас досі є ВЕЗ з Кримом.

Це нічого не змінює, бо над Кримом нема контролю. Чиновники, що мають бізнес в Криму, не є глобальним питанням, бо це не впливає на деокупацію.

Цими гучними повідомленнями вони імітують бурхливу діяльність, щоб по телевізору показали, що Зеленський щось робить, а йому заважали.

Тобто зараз засідання Тристоронньої контактної групи майже не мають сенсу?

Розмови про ТГК були актуальні рік тому, коли Зеленський поїхав на перемовини в Париж. Тоді зрозумів, що нічого не вийде: почалися протести під ОП, та й побачив, що Росія не піде на поступки. Він зрозумів, що ліпше нічого не приносити. З того часу питання реінтеграції на умовах РФ закрили. Зеленський не наважиться на якісь радикальні кроки. Він таку можливість утратив.

Чи реально посилити роль місії ОБСЄ та провести вибори на окупованих територіях?

Місія ОБСЄ - спостережна. Фінансується коштом ОБСЄ. Ні Україна, ні РФ не мають на неї впливу. Європа заблокує РФ, якщо побачить, що вони хочуть щось продавити, й Росія заблокує Європу, якщо ті щось просуватимуть. ОБСЄ - абсолютно кастрований орган, бо не має єдиного політично-незалежного керівництва. Поки не буде досягнуто компромісу по Україні між державами Заходу, тільки тоді якась спостережна місія буде щось робити.

Автор: Укрінформ
  Кравчук хоче провести вибори в ОРДЛО до 31 березня
Кравчук хоче провести вибори в ОРДЛО до 31 березня

Як насправді могла виглядати українська капітуляція?

Її не буде, бо мала відбутися 2014-2015 років. Але ми вже дуже далеко зайшли, щоб капітулювати. Історія не знає такого прикладу. Могло бути рандомне рішення непереборної політичної сили рік тому, коли Зеленський їхав у Париж. Тоді він мав надвелику підтримку народу і міг привезти звідти будь-що. Тепер такого немає. Результати місцевих виборів показали, що Зеленський більше не може приймати будь-яких рішень. Вони не виконуватимуться ніким — ані ЗСУ, ані СБУ Баканова, навіть Арсеном Аваковим, бо всі вони мають політичні амбіції. Наступає криза виконавця. Така сама ситуація була при Вікторі Ющенку, коли всі його рішення саботувалися, чи під кінець правління Віктора Януковича, коли звільнялися з посад губернатори, з ПР виходили депутати.

В цьому є і негатив: якщо Зеленський вирішить реформувати Україну, це теж ніхто не підтримає.

Російська сторона не збирається відновлювати роботу наявних КПВВ на Донбасі, відкриття яких заплановано на 10 листопада. Зрив домовленостей вдарить по потребах громадян України.

Українська делегація для участі у ТКГ заявила про це у Facebook.

"Особливо болісно по потребах українських громадян з обох боків лінії розмежування має вдарити зрив відкриття КПВВ, запланований на завтра. Україна підготувала не лише КПВВ, а й сервісні центри, де усі громадяни України по обидва боки лінії дотику зможуть отримати адміністративні та соціальні послуги, безоплатну правову й медичну допомогу. Тут передбачені і відділення банку, і кімнати матері та дитини. Але щойно ми почули, що російська сторона відновлювати їх роботу не збирається. Жаль, адже відкриття КПВВ стало б справжнім піклуванням про мирних мешканців", - сказано у повідомленні.

Зараз ви читаєте новину «"Президент України Володимир Зеленський втратив суспільну підтримку"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути