вівторок, 14 жовтня 2008 07:09

14 жовтня

1884 — американець Джордж Істмен запатентував фотоплівку на паперовій основі, яку можна було змотувати в котушку й закладати у фотоапарат. Щоб заохотити людей її купувати, Істмен сконструював фотокамеру, яка в комплекті з фотоплівкою на 100 знімків коштувала $25. За $10 фотокамеру можна було перезарядити. 1888-го Істмен зареєстрував торговельну марку "Кодак".


1918 — у Сімферополі відкрито Таврійський університет. Ініціатором та фактичним основоположником закладу був учений-агроном, державний діяч Соломон Крим (1867–1936). 1920-го ректором університету було обрано Володимира Вернадського. 1921-го заклад перейменовано у Кримський університет імені Михайла Фрунзе. 1999-го університет отримав статус національного й повернув первісну назву. Нині в ньому навчається майже 12 тис. студентів. Це найбільший навчальний заклад півострова.


1997 — після реставрації в Ермітажі у Санкт-Петербурзі виставлено картину голландця Рембрандта ван Рейна (1606– 1669) "Даная". 1985-го один із відвідувачів музею облив полотно сірчаною кислотою та порізав ножем. Реставрація тривала 12 років. Зловмисника визнано божевільним. Наступні шість років він провів у психіатричній лікарні.

Зараз ви читаєте новину «14 жовтня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути