субота, 12 липня 2025 10:38

У Римі представили імерсивну виставку "Незламна Україна": як цифрові технології рятують пам'ять

Поки світові лідери на конференції Ukraine Recovery Conference в Римі обговорюють шляхи відбудови України, в конференц-центрі La Nuvola працює інсталяція, що нагадує: незалежність неможлива без збереження культури.

 
 
 

З 10 по 11 липня там триває виставка "Незламна Україна" - глибока емоційна подорож крізь п'ять знакових об'єктів культурної спадщини, які зазнали руйнувань або нині перебувають під загрозою знищення.

Софійський собор у Києві, Чернігівська обласна бібліотека, церква Святого Юрія у Львові, Спасо-Преображенський собор в Одесі та Харківський університет імені Каразіна - ці місця оживають завдяки передовим технологіям: 3D-скануванню, кінематографічній анімації та звуковому оформленню.

Пам'ять, яку не зітреш

Проєкт створено за участі культурної асоціації BORISTENE, італійської студії SARAVÁ Project та українського центру цифрової спадщини Skeiron.

У центрі інсталяції - гігантський LED-куб, який не просто транслює зображення, а занурює глядача у багатошаровий досвід: руйнація та спротив, втрата та відродження.

"Незламна Україна" показує, що навіть коли зникають фізичні стіни - залишається цифровий слід, а з ним - надія на відновлення.

Італія та Україна: Спільна відданість захисту культури

Італія - одна з перших країн, яка підтримала Україну у боротьбі за свободу, - сьогодні долучається і до збереження її культури.

Проєкт став спільним жестом підтримки, містком між двома державами та символом культурної стійкості як основи демократії.

Після римської прем'єри інсталяція вирушить у міжнародне турне, яке триватиме у 2025–2026 роках. Її покажуть у музеях, культурних просторах і на фестивалях по всій Європі.

Проєкт реалізовано за підтримки Офісу Президента України, Міністерства культури та інформаційної політики України, МЗС Італії, а також партнерів - ПУМБ, United Group, AR Group, а також меценатів Вікторії Боклаг і Ніколи Васильєвіч.

За час повномасштабної війни Росії проти України пошкоджено понад 1300 об'єктів культурної спадщини. Майже 400 із них - знищено без можливості відновлення.

Виставка у Римі - це спроба зберегти те, що можна, і не дозволити світові забути те, що вже втрачено.

Зараз ви читаєте новину «У Римі представили імерсивну виставку "Незламна Україна": як цифрові технології рятують пам'ять». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі