27 травня 2006 року на Каннському кінофестивалі відбулася прем'єра фільму мексиканського режисера Гільєрмо дель Торо "Лабіринт Фавна". Після сеансу публіка 22 хв аплодувала творцям картини.
Іспанія, 1944 рік. 10-річна Офелія переїжджає до нового будинку разом із матір'ю та вітчимом. Новий дім стоїть посеред лісу, нагадує готичний замок. Громадянська війна в країні вже закінчилась, але її відголоски ще відчуваються. Партизани-республіканці ховаються усюди. Вітчим дівчинки – офіцер армії Франциско Франко. Сприймає дружину лише як інкубатора для продовження роду. Одного дня Офелія знаходить у лісі лабіринт, де мешкає чарівний Фавн. На своєму шляху дитина зустрічає і інших магічних істот. Вони називають її принцесою та рятівницею. Історія подібна "Алісу в Країні див" Люїса Керрола. Щоправда, не все так безтурботно. Офелії треба пройти три випробовування. Дуже жорстоких та небезпечних.
Мексиканець Гільєрмо дель Торо завжди вірив у знаки та магічні символи. Одного разу, режисер забув книгу з ескізами в таксі та думав, що ніколи вже її не побачить. Таксист зрозумів, що ці малюнки є дуже важливими. Він самостійно відшукав автора та віддав загублене. Дель Торо вирішив, що це небесне благословення. Фільм більше не може чекати.
Стрічка "Лабіринт Фавна" стала однією з небагатьох казок, що номінувалися на премію "Оскар" у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою". Картина здобула статуетки за операторську майстерність, роботу художника-постановщика та грим. Це вивело дель Торо на новий рівень та дозволило йому працювати в Голлівуді із великими бюджетами. З того часу режисер поставив 4 повнометражні фільми й написав сценарії для багатьох чужих робіт. Серед яких трилогія "Гоббіт" Пітера Джексона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали трейлер нового "Термінатора" зі Шварценеггером
Мексиканські кінематографісти дедалі частіше відзначаються кіноакадемією. Премію "Оскар" за режисуру протягом останніх 6 років 5 разів здобували лише земляки дель Торо. Алехандро Гонсалес Іньярріту у 2015, 2016 роках та Альфонсо Куарон у 2014 і 2019. Сам же дель Торо зі стрічкою "Форма води" минулого року отримав "Оскар" за "найкращу режисуру", "найкращий фільм". Комерційний успіх цієї картини дозволив режисеру розраховувати на здійснення мрії - екранізації роману "Хребти безумства" Лавкрафта.
Коментарі