!["Гаємо час, вивчаючи 120 годин Шевченка" - пропонують скасувати шкільну програму з літератури](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/837/837082_w_300.jpg?v=0)
Українська дитяча письменниця Тетяна Стус вважає, що обов'язкову шкільну програму з української літератури треба скасувати. Натомість учням потрібно дати можливість читати цікаві книжки.
"Потрібно обережно повиймати з підручників лауреатів сталінських премій, яким уже понад 100 років, і дати дітям нові імена. У нас дуже багато справді цікавої дитячої і підліткової літератури, яка відповідає їхньому віку, емоційним запитам і фізіології. Коли хочеться підлітку читати про перший поцілунок, він має читати про перший поцілунок. Книжка для того і є, щоб осягати смисли, переварювати їх в собі, а не для того, щоб потім написати короткий конспект, про що ця книжка", - сказала Тетяна Стус в інтерв'ю для Укрінформу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначили найкращі українські книжки для дітей
На її думку, шкільна програма з української літератури перетворилася на курс з історії літератури.
"Це протирання спідничок і штанів й абсолютна втрата дорогоцінного часу, коли у дитини формується особистісне, психологічне становлення, уявлення про світ. І ми марнуємо купу часу, вивчаючи 120 годин Тараса Григоровича, великого нашого Шевченка", - додала письменниця.
Тетяна Стус уклала 2 томи "Хрестоматії сучасної української дитячої літератури": для 1-2 та 3-4 класів. У програму початкової школи ввела 40 авторів. Для старшої школи створила рекомендації з творами Сергія Жадана, Мар'яни Савки, Маріанни Кіяновської.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комікси про кіборгів, рекорди Тягнизуба, наукові досліди - у Львові триває Дитячий форум
2017-го книга "Їжак Вільгельм" дитячої письменниці Тетяни Стус стала переможцем щорічної премії Президента України "Українська книжка року" за 2016 рік. Видання відзначили у номінації "За сприяння у вихованні підростаючого покоління". Книжку обрали з-поміж двадцяти видань довгого списку.
Коментарі