Вищий антикорупційний суд 12 листопада закрив два кримінальні провадження про недостовірне декларування. Перше — щодо колишнього гендиректора держконцерну "Укроборонпром" Павла Букіна. Він не задекларував 2016-го доходи: дві квартири вартістю понад 3 млн грн та авто дружини за 10 млн грн. Друга справа — голови Дружківського міського суду Донецької області Геннадія Молібоги. Не вказав двох квартир та автомобілів. За 2015 рік приховав 1,6 млн доходів, за 2016-й — 560 тис. грн.
Раніше суд закрив справи про декларування стосовно ексміністра енергетики Ігоря Насалика, одеського міського голови Геннадія Труханова, колишнього нардепа Максима Полякова.
Стаття Кримінального кодексу про недостовірне декларування передбачала штраф або два роки тюрми з тимчасовим позбавленням права обіймати посади. Конституційний суд визнав її недійсною 27 жовтня. На той момент в Антикорупційному суді перебувало 17 кримінальних проваджень за цією статтею. 111 справ ще розслідували, за даними Національного антикорупційного бюро.
Вищий антикорупційний суд почав працювати у вересні торік. Із 21 ухваленого вироку, п'ять були за статтею про брехню в декларації, три з них стосувалися суддів.
— Усі справи за статтею поховані остаточно. Немає шансів, що їх відновлять, — каже екссуддя 33-річний Михайло Жернаков. — Від моменту рішення Конституційного суду нікого не можна притягнути до відповідальності за цією статтею. Її не існує. Якщо зараз ухвалити нову, вона не поширюватиметься на правовідносини до її прийняття. Якщо кримінальні провадження не передали до суду, їх має закрити слідчий. Якщо передали — прокурор. Якщо справи в апеляції, то суд має скасовувати вироки і закривати провадження. Якщо винесли вироки в усіх інстанціях, їх можуть оскаржити. Суди вже приймають такі скарги до розгляду.
Коментарі