2 жовтня Верховна Рада скасувала державне фінансування партій, що не подолали 5-відсотковий прохідний бар'єр до парламенту.
Політсила могла отримати гроші з бюджету, якщо її підтримали мінімум 2% виборців, згідно із законом про держфінансування партій. Натомість зобов'язана звітувати про надходження й використання коштів. Документ ухвалили в жовтні 2015-го, набрав чинності з липня 2016 року. Належав до антикорупційних.
За попередніми правилами, гроші з бюджету отримали б 11 партій. Шість із них не потрапили до парламенту. "Сила і честь" мала б 54 млн грн на рік, "Опозиційний блок" — 40 млн, "Партія Шарія" — 38 млн, "Радикальна партія Олега Ляшка" — 34 млн, "Українська стратегія Гройсмана" — 27 млн, "Свобода" — 26 млн.
За 2019-й Нацагентство із запобігання корупції розподілить між політичними партіями 758,4 млн грн.
— Держфінансування партій — європейський досвід. У нас його запроваджували, аби зменшити вплив олігархів на політику. Щоб сприяти розвитку нових політичних сил, — пояснює політолог Володимир Фесенко, 60 років. — Багатьох парламентаріїв дратувало, що доведеться дати гроші відверто антиукраїнській партії Анатолія Шарія (СБУ підозрює його у співпраці з російськими спецслужбами. — ГПУ). Спрацювали й егоїстичні інтереси. Навіщо фінансувати опозицію, якщо можна між собою розділити гроші?
Коментарі