"Фронт змін", Європейська партія України, "Громадянська позиція" і "Собор" розпочали переговори про об'єднання в єдину опозиційну політичну силу.
— На зміну опозиційним партіям лідерського типу повинні прийти структури з багатьма керівниками, — зазначає політолог Сергій Таран, 41 рік. — Тільки в такому разі політичний проект матиме успіх. В Україні забагато партій, але жодної справжньої. Дієвість нових об'єднань залежитиме від того, чи зможуть вони створити структури в регіонах. Бо політична діяльність там обмежується виборчими кампаніями. А потім усе завмирає.
Говорити про об'єднання всієї опозиції не можна. У нас різнорідні суспільство й опозиція, у владі поєдналися комуністи й олігархи. Тому можливі лише узгоджені дії опозиційних сил, а не створення єдиної структури.
Чи виживуть маленькі партії без об'єднання?
— Зможуть вижити, якщо активно долучаться до спільних акцій, як це було під час помаранчевої революції чи проголошення Акта про незалежність.
Проект створення націонал-соціалістичної партії можливий?
— На тлі розчарування політичними силами суспільство радикалізується. Тому проекти крайнього типу створюватимуть за ініціативи влади. Так вона виглядатиме поміркованою для обивателя й "наводитиме лад" у країні.
Зараз імовірний розкол у партії влади?
— Він уже є, тільки його не маніфестують. Варто поглянути на склад уряду і Верховної Ради, де не всі представляють самих лише "регіоналів". За теперішньої моделі влади глава держави має бути сильним гравцем. Тому президент більше зацікавлений у послабленні Партії регіонів. Йому вигідніше мати багато маленьких партій.
Коментарі
1