— Це останній термін Путіна.
Питання в тому, скільки він триватиме. Думаю, ще років двадцять, — каже російський журналіст 41-річний Аркадій Бабченко.
Явка на виборах президента РФ 18 березня 2018-го була завищена в рази. Волонтери організацій "Голос", "Спостерігачі Петербурга" та інших підрахували кількість виборців на дільницях. Отримали записи з відеокамер, встановлених у 8 тис. дільниць, пише російська "Новая газета". Відібрали 50 — по десять у п'яти регіонах Росії з найвищими показниками явки: у Чечні, Дагестані, Татарстані, Карачаєво-Черкесії й Кабардино-Балкарії.
З'ясували, що виборців там було у два, три і навіть п'ять разів менше, ніж відзвітували офіційно. За даними Центрвиборчкому, по всій РФ у виборах взяли участь 67,5% громадян. Президент Володимир Путін нібито отримав 77% голосів.
— Інформація про низьку явку не вплине на ситуацію всередині країни, — переконаний Аркадій Бабченко. — Не буде жодних наслідків. Та й явки ніякої не було, бо не було виборів. Усе це — спецоперація з утримування влади, яку узурпували ще 2000-го. Так, виборців справді було менше, тому що вони вже не вірять владі. Хоча, на мою думку, відсотків 60 прийшли.
— Росіяни розуміють, що від них нічого не залежить, — говорить політолог 38-річний Тарас Загородній. — А ідеологія влади побудована на тому, що не треба ходити на вибори. За тебе все вирішать. Це віддаляє владу від суспільства, створюючи ілюзію постійної стабільності. Начебто незгодних немає, але вогонь все-таки десь жевріє. Рано чи пізно може вилитися в заворушення. Особливо під час зміни керівника держави або внаслідок падіння рівня життя.
Зараз бачимо в РФ протести проти підняття цін на бензин (наприкінці травня акції відбулися в Дагестані, Іркутську, Новосибірську, Омську, Ставрополі, Красноярську. — ГПУ). Люди бачать несправедливість.
Не вірю, що це — останній термін Путіна. На ньому висить багато злочинів, тому він не наважиться покинути владу. До того ж йому вдалося нав'язати суспільству свою незамінність. У Путіна велика група фанатів — 30–40 відсотків населення. Цього достатньо, щоб підтримувати легітимність режиму.
Коментарі