"Букет виглядає як прояв ввічливості, але насправді це була образа. Політики такого рівня повинні тиснути одне одному руки, а не дарувати квіти. Своїм жестом Путін хотів нагадати Меркель, що вона — жінка", — написало німецьке видання "Більд" після переговорів президента РФ Володимира Путіна й канцлера Німеччини Анґели Меркель.
Перемовини відбулися 18 травня в російському Сочі. Путін зустрів Меркель із букетом білих троянд. Розмовляли 1,5 год. за зачиненими дверима.
Головна тема — ситуація на Донбасі й можливість залучити туди миротворчу місію. Говорили також про "Північний потік-2" — газопровід із Росії до Німеччини в обхід України. Київ і Вашингтон виступають проти його будівництва. Якщо проект реалізують, Україна втрачатиме щорічно $2 млрд, вважають експерти.
— Ми розглядаємо "Північний потік-2" як комерційний проект. Але в ньому є й інші складові. Потрібно подумати над гарантіями для України, — каже 63-річна Анґела Меркель після переговорів. — Роль України як транзитної держави повинна зберегтися. Це має стратегічне значення. Німеччина готова сприяти цьому.
— Торкнулися стану справ в Україні, — говорить Володимир Путін, 65 років. — Мінські угоди залишаються безальтернативною основою врегулювання. І ми продовжуватимемо спільну роботу в рамках нормандського формату (перемовини між лідерами Німеччини, Франції, Росії й України. — ГПУ).
На зустрічі в Сочі Путін поставив умову введення миротворчої місії на Донбас. Серед "блакитних шоломів" не має бути військових з країн Північноатлантичного альянсу, повідомляє головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" 63-річний Олексій Венедиктов:
— Ця умова Росії прийнята. Місія має йти одночасно з виведенням із Донбасу і російських радників, і незаконних збройних формувань, і української армії.
— Західні країни вимушені узгоджувати свою політику щодо миротворців із Путіним. Він наполягає, аби ті були в складі груп спостереження ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі. — ГПУ). Це звужує їхні повноваження, — говорить експерт із міжнародних питань Михайло Пашков, 59 років.
— Путін робитиме все, аби затягнути процес переговорів. Висуватиме вимоги, що не можуть бути прийняті й потребуватимуть додаткового обговорення. Росіяни чекають наших парламентських і президентських виборів 2019 року. Путін розраховує на нового президента. Щоправда, ніхто не знає, хто ним буде. РФ втручатиметься у вибори, аби перемогу отримав той, із ким буде простіше домовитися.
Коментарі
6