Голова Дніпропетровської ОДА 51-річний Ігор Коломойський розповів журналістам Радіо "Свобода", що має потрійне громадянство. Олігарх одночасно має паспорти України, Ізраїлю та Кіпру. Однак вважає, що не порушив української Конституції:
— Закон забороняє подвійне громадянство, а потрійне — ні, — відповідає Коломойський.
Натомість, у законі "Про місцеві державні адміністрації" йдеться, що у разі виявлення подвійного громадянства повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняє президент.
— Подібна поведінка є своєрідним викликом стосовно президента, — вважає політичний експерт Петро Олещук, 30 років. — Важко сказати, які в них складаються стосунки. Але можна припускати, що досить непросто. Порошенко тепер стоїть перед вибором: звільняти чи не звільняти Коломойського з губернаторської посади. Не звільнить — будуть підстави для закидів і звинувачень на його адресу. А звільнить — олігарх отримає чудову можливість заявити про політичний тиск і використати це для заробітку політичного капіталу. Схоже, що Коломойський подібним епатажем робить перший крок до розриву стосунків з президентом. Цілком імовірно, що знає про ухвалене рішення щодо себе. Наприклад — про свою відставку. Таким чином, грає на випередження.
— Губернаторів призначає президент за поданням Кабінету Міністрів. Тому це, в першу чергу, є викликом для прем'єра, — вважає політолог Володимир Фесенко, 55 років. — Уряд має ініціювати процедуру звільнення Коломойського з посади губернатора. І тут може бути проблема. Якщо Коломойський визнає, що має потрійне громадянство, то найкращим варіантом була б добровільна відставка. Інакше виникає конфлікт інтересів у юридичному сенсі цього терміну. Уряд, безумовно, може і заплющити очі на це. Але тоді виникне прецедент. Тому, можливо, не відразу, а після виборів (коли формуватимуть новий уряд. — "ГПУ"), але цю проблему треба вирішити.
Коментарі