Державна служба туризму і курортів перегляне стандарти сертифікації українських готелів.
— У світі готельні стандарти коректують раз на два-три роки. Бо з"являються нові вимоги, наприклад, наявність Інтернету в номері тощо. Україна ж досі користується стандартом 2005 року, — коментує 34-річний Роман Пономаренко, віце-президент Асоціації малих готелів і апартаментів.
Торік ми написали внутрішній стандарт "Золотий ключ" для малих готелів. За основу взяли готельні стандарти Об"єднаних Арабських Еміратів, Канади і США. Базою для міністерського документа стане європейський стандарт "Хотелстарс Юніон". До нього частково ввійдуть вимоги УЄФА до проведення Євро-2012, служби захисту прав споживачів і наші норми.
Досі класифікацію за зірковістю готелі отримували за відповідність держстандартам. Беззіркові заклади проходили лише обов"язкову сертифікацію безпеки. Тепер кожен готель отримає бодай одну зірку, бо в стандарт автоматично потрапляють вимоги безпеки: сертифікати санстанції, пожежників, екологів, архітекторів. Для чого це роблять? Зараз більшість дрібних готелів у Криму чи Карпатах працюють нелегально. Траплялося, що номери згорали за пару хвилин через легкозаймисті штори чи незадовільний стан електромережі.
Власники малих готелів і апартаментів, як приватні підприємці, платять єдиний податок. Тому особливих фінансових утрат від нової стандартизації вони навряд чи зазнають. А великі готелі до 1 вересня 2012-го уряд узагалі звільнив від податку на прибуток. Це дає їм економічний стимул покращувати роботу, щоб отримати хоч три зірки.
Директор Асоціації готельних об"єднань 82-річний Микола Євдокименко говорить, що із сертифікацією готелів уряд запізнився.
— Вітчизняна готельна система загалом не відповідає вимогам часу. Запроваджувати нові стандарти треба було раніше, а не спеціально під Євро-2012.
Коментарі