![Відповідальний редактор інтернет-видання ”Прочерк” (www.procherk.info) Назар Вівчарик монтує відео з події. Має проілюструвати ним новину на сайті](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/468/468703_1_w_300.jpg?v=0)
За два роки інтернет-видання "Прочерк" стало найпопулярніше в області. У виборчий період сайт мав до 10 тисяч відвідувачів за день .
О 9.05 до редакції на вул. Смілянській забігає відповідальний редактор Назар Вівчарик, 26 років. Поспіхом знімає куртку, сідає за робочий стіл, вмикає комп'ютер.
— Треба викласти кілька новин, перевірити повідомлення на пошті, — пояснює.
Переглядає коментарі, що надійшли за ніч від читачів.
— Вдень приходить до сотні коментарів, за ніч — близько 30. Удень коментують більше політичні теми. Увечері читають несерйозні матеріали, — розповідає.
Найпопулярніші теми серед черкащан — політика й резонансні матеріали.
— Якщо ми подаємо, що пожежний автомобіль поспішав і в'їхав в автобус, то всі заходять і дивляться на фото, — розповідає Назар. — Я помітив такий парадокс: усі орієнтуються в політиці і знають, із ким дружить Янукович, а проблеми ЖКХ або подорожчання хліба цікавлять значно менше. Коли з'являються замітки про те, що в губернатора новий заступник, то відвідуваність одразу скаче вгору, відчувається, що аудиторія політично схвильована.
Назар Вівчарик працює у "Прочерку" від дня його заснування.
— Весь п'ятий курс я паралельно навчався в Києво-Могилянській академії — брав участь у проекті "Журналістика цифрового майбутнього". Нас навчали іноземні викладачі. На прикладах закордонних ЗМІ я вже знав, як треба працювати: журналіст приходить не просто з диктофоном, а й з фотоапаратом, на який знімає відео. Текст підкріплюється відео. Можна навіть просто звуковий запис виставляти, якщо це, наприклад, запис мітингу, на якому емоційно скандують люди. Всі ці знання хотілося реалізувати. На той час я працював один й не міг перекривати всі розділи, хоч і був у редакції до пізньої ночі. Дружина мені казала: "Бери матрац і ночуй вже там". Сам я працював рік, а потім розширили штат: сьогодні в нас на сайті працюють четверо журналістів.
У планах — налагодити роботу із соцмережами.
— Коли ми починали, то повноцінних сайтів майже не було. А зараз: "Про все", "Про головне", "Ремарка", "Діловий регіон", "Провінція". І це підштовхує до розвитку. Як показують рейтинги, справді ми залишаємося фаворитами. В майбутньому плануємо розробити відеорозділ, де щодня будемо оновлювати інформацію.
Успішність сайта розробники пояснюють високою оперативністю.
— Усі попередні спроби реалізації інтернет-проектів у Черкасах або дублювали газети, або програвали в швидкості наповнення. У нас був зовсім інший підхід: наш головний принцип — оперативність, — розповідає 36-річний Сергій Томіленко. — Ми зробили онлайновий продукт. Журналісти працюють у вихідні, сайт не вимикається. Надзвичайно важливим елементом є коментарі читачів — це цінний контент, що доповнює професійні матеріали. "Прочерк" — це не лише інформація, а майданчик дискусій.
Найкращі матеріали сайта друкуються в двох тиражних черкаських газетах. Крім того, раз на місяць редакція готує друковану версію сайта – газету "Прочерк" з найцікавішими матеріалами та коментарями читачів.
Коментарі