четвер, 25 грудня 2008 19:43

Новий рік більшість зустрінуть удома

Новий рік більшість зустрінуть удома

"Щоб накрить цього року новорічний стіл на сім"ю з 4-5 людей, треба як мінімум тисячу гривень витратити", — скаржиться 43-річна Тетяна Коломієць із Золотоноші.

У меню Коломійців стандартні страви: відбивні, котлети, запечена курка, холодець. На гарнір — картопляне пюре або тушкована картопля. Не обійдеться й без традиційних олів"є та оселедця під шубою.

— Тільки на олів"є доведеться потратить до 30 гривень. Варена ковбаса коштує до 40 гривень, яйце — 75–80 копійок, а ще ж і майонезу купи, й зеленого горошку. Добре, хоч удома є картопля з морквою та свої солоні огірки, — підраховує витрати жінка.

200 грн Тетяна планує витратити на м"ясне: купить вирізки на відбивні, фаршу на котлети, курку чи стегенець.

33-річна Неля Баранова з райцентру Чорнобай Новий рік зустрічатиме з друзями.

— Домовилися, що кожен приготує два салати й щось м"ясне. Я ось буду робити салати з грибів, бо влітку собі накатала. На спиртне, фрукти й інші магазинні харчі скинемося грішми. Думаю, до сотні вкладемося, — розповідає жінка.

Пенсіонерка із Золотоноші 67-річна Галина Дробот на новорічну вечерю планує витратити до 100 грн.

— Та які в нас, пенсіонерів, можуть бути делікатеси, — скрутно зітхає жінка. — Фаршу з півкіла куплю на катлєти, оселедця, огірочків маринованих з погреба витягну, картоплі наварю — та оце й усі делікатеси. Чверточку з дідом купимо — та так Новий рік і зустрінемо.

Продавці на ринку скаржаться, що досі немає передноворічного ажіотажу.

— У тому році в такий час кругом такі очередіни стояли, а зараз ніде нікого, — каже продавщиця із Золотоноші 47-річна Валентина. — Ще минулого місяця пенсіонери собі могли чи оселедця купить, чи фаршу, а тепер кісточок на суп, і все. Бо пенсію на три дні задержали, то тепер бояться гроші тратить.

Уманчани в середньому планують витрачати на святкування 500–700 грн. Більшість економитимуть на ресторанах та делікатесах, святкуватимуть удома.

— У ресторані за вечерю з дівчиною треба викласти щонайменше 600 гривень, — говорить 25-річний Євген Пилипенко. — А у деяких беруть від 500 гривень з відвідувача. Це дорого для мене, краще зекономлю. А от на подарунках не заощаджуватиму. Вирішив нічого не купувати з одягу. Хоч кажуть, що Новий рік треба зустрічати у чомусь новому, але зараз якось не до обновок.

Ресторани та кафе Умані за новорічні святкування беруть від 200 до 400 грн з людини. Окрім страв, у ціну включене спиртне й розваги. Розважальна програма розпочнеться о 22-23-й годині, триватиме до 4-5-ї ранку.

Уманські студенти на Новий рік готуватимуть стандартний стіл у гуртожитку. Хоча зазначають, що більшість їдуть додому.

У кімнаті має бути ялинка

— Зустрічатиму веселою студентською компанією. У кімнаті має бути ялинка, хтось із хлопців переодягнеться Дідом Морозом. Будуть конкурси, розваги й подарунки, — ділиться студентка Яна Панасюк. — Святковий стіл студентський: салати, картопля, олів"є, різного роду нарізка й шампанське. На стіл плануємо витратити гривень 500.

Зараз ви читаєте новину «Новий рік більшість зустрінуть удома». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути