![Українці купують 20 електромобілів щодня](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/850/850695_w_300.jpg?v=0)
Продажі електромобілів в Україні продовжують зростати.
На 1 червня в Україні зареєстрували 7871 електромобіль, повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю
Найбільше електроавтівок у великих містах - Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі та Київській області. Щодня 20 українців купують електромобіль. Лише за півроку 2018-го в Україні було придбано у 1,4 рази більше екоавтівок, ніж за весь 2017 рік.
Українці віддають перевагу вживаним автівкам. За останні півроку частка нових електромобілів під час купівлі склала лише 15%. Беззаперечним лідером продажів є Nissan Leaf, також популярні моделі BMW i3 і Tesla Model S. Nissan Leaf із пробігом можна придбати за $13 тис., новий – за $26 тис. Дорожчими є вживані BMW i3 - від $31 тис. і Tesla Model S - від $65 тис.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, де в Україні найчастіше купують електрокари
Де заряджати?
"У середньому автівку можна зарядити за 2 години, при цьому витративши лише 12 кВт. Власнику зарядної станції це коштує 30 грн. А от водії електромобілів мають вибір - заряджатись довше, але безкоштовно, чи швидко і за гроші, наприклад 4 гривні за хвилину", - каже голова клубу Electro-Cars-Club Володимир Романцов.
У Європі зарядити електромобіль можна безкоштовно у супермаркетах чи кав'ярнях. В Україні бізнесмени не поспішають надавати такий сервіс, а комунальники часто виступають проти розміщення зарядних станцій у житлових будинках. Наразі в Україні працює 1179 зарядних станцій.
На початку липня заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Лев Парцхаладзе заявив, що відомство розглядає можливість нових будівельних норм для паркінгів: планується обладнати 5% місць спеціально для електромобілів.
Водночас низка великих зарубіжних виробників автомобілів, серед яких BMW, Hyundai і Renault, заявили, що готові за власний кошт побудувати спільну мережу швидкісних електрозарядок в Україні.
Заміна деталей
Питання заміни деталей може вирішити локальне виробництво акумуляторів та електрокарів.
Минулого року у Міністерстві інфраструктури анонсували 15-річну стратегію розвитку електротранспорту в Україні, яка серед іншого передбачає і власне виробництво електроавтівок.
"Перший етап буде присвячений активізації ринку, скасуванню мит та ПДВ щодо імпорту електричних транспортних засобів і зарядних станцій. Ця стадія розрахована на п'ять років. У другому етапі, який розрахований на десять років, ми сподіваємося налагодити виробництво електромобілів в Україні. І третій, п'ятнадцятирічний етап, передбачає стимулювання локалізації виробництва електричних транспортних засобів, компонентів та обладнання", - каже міністр інфраструктури Володимир Омелян.
Експерти наголошують, що електромобілі - це не лише альтернативний вид транспорту, а й елемент енергоефективності та енергонезалежності держави. За оцінками фахівців, до 2040 року автівки з низьким рівним викидів складатимуть половину продажів у світі. Зважаючи на те, що наявні заводи вже зараз не встигають із замовленнями, Україна має шанси стати однією з країн, де створюватимуть електротранспорт.
У порівнянні з минулим роком попит на електромобілі зріс у півтора рази. На першому місці опинився NISSAN Leaf. За перше півріччя придбали 1282 автомобілі японського бренду. Другу сходинку посів німецький BMW i3. Перевагу цій машині віддали 129 автомобілістів. Третій у рейтингу - автомобіль американської компанії Tesla Model S. Його обрали 95 українців.
Коментарі