Ексклюзивы
четверг, 18 декабря 2008 18:17

Священиків просять упізнати свої ікони

Священиків просять упізнати свої ікони

Вінницькі правоохоронці затримали банду, яка з 1998 року обкрадали церкви. До її складу входили сім чоловіків: два вінничани, решта — з міста Бердянськ Запорізької області.

— Підтверджено пограбування 70 храмів у Вінницькій області, — каже начальник обласної міліції генерал-майор Василь Поліщук, 52 роки. — Вилучили понад 100 ікон.

Вінниччину зловмисники обрали тому, що тут найбільше церков із давніми образами, які майже не охороняються. Приїжджали до Вінниці потягом з Бердянська. Мали з собою карту, де їхні місцеві спільники позначали хрестиками села з храмами. Вирушали в будні, щоб менше привертати увагу. Вдень придивлялися, чи є сигналізація, ґрати на вікнах, охорона. А вночі грабували.

— Брали і церковні книги, кадила, хрести, — розказує Поліщук.

У травні 2008-го в церкві села Жабелівка Вінницького району зламали домкратом ґрати й винесли 100-річну Біблію. Також обікрали храми у Брацлавському, Липовецькому, Тульчинському районах та в Літині. Багатьом іконам по 150–200 років. Їх зносили люди. Цупили зловмисники церковне начиння і у храмах Хмельницької області. З церкви на Житомирщині винесли вівтарні ворота, прикрашені сусальним золотом.

Оцінити образи правоохоронці попросили вінницького знавця антикваріату 36-річного Володимира Козюка.

— Ось старообрядна ікона, її ціна на ринку 16 тисяч гривень. Ця, півтораметрова Феодосія Чернігівського, коштує не менше 35 тисяч. Пантелеймон-Цілитель у срібному окладі  ХІХ сторіччя — 20 тисяч. Середня вартість образів 20–40 тисяч гривень, — зазначає колекціонер.

— Зараз ми просимо священиків, церкви яких пограбували протягом останніх 10 років, приходити до нас, щоби впізнати свої ікони, — говорить Поліщук. — Якщо якісь ікони залишаться безхозними, то візьмемо благословення у  владики Симеона, щоб вони стояли в нашому міліцейському храмі святого Димитрія Солунського.

Сейчас вы читаете новость «Священиків просять упізнати свої ікони». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

29.01.2011 20:16:05вова95.134.116.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
19.-му,-вижу ты уже тут за меня додумал. Засунь свой Ланос и Опель в зад Юльке и катайтесь по селам на НИВАХ за 68тыс. грн.!!! И не морочите людям головы.
29.01.2011 18:02:42ГОСПОДИ,КАКАЯ КОЛЛЕКЦИЯ ИДИОТОВ77.120.163.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
ВОВА ИЗО ЛЬВОВА - АВТОМОБИЛЬНЫЙ ЭКСПЕРТ- ДУРАК ТЫ ВРОЖДЁННЫЙ,В УКРАИНЕ ЧТОБЫ НАЛАДИТЬ ПРИЗВОДСТВО ИМЕННО ТАКИХ МАШИН ДЛЯ ВРАЧЕЙ И ФЕЛЬДШЕРОВ НУЖНЫ МИЛЛИАРДЫ,А НА \"ЛАНОСЕ\" В СЕЛЕ ДАЛЬШЕ СВОЕГО ДВОРА НЕ УЕДЕШЬ.А ВИТЁК ИЗ НЬЮ-ХАЦАПЕТОВКИ ЭТО ВООБЩЕ ЗА ПРЕДЕЛАМИ РАЗУМА ДОБРА И ЗЛА И ОТКУДА ТАКИЕ УБЛЮДКИ.
29.01.2011 17:00:48Виктор24.90.210.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
В отношении Данилишина нужно воспользоваться опытом товарища Сталина в отношении Троцкого. Или опытом израильских спецслужб в отношении убийц спортсменов Олимпиады-1972.
29.01.2011 16:42:10вова95.134.116.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Ну не даром ведь Тимошенко покупала на Западе автомобили. У нас они бы обошлись в два раза дешевле...... В ЕС главное не пи...еть, а хорошо подмазать, и..... демократия расцветет в глазах любого помароидного дауна.
29.01.2011 01:00:37Сергій92.113.102.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Правда, інколи краще жувати...
28.01.2011 19:03:41саша91.124.202.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Що це за стиль\"ми недавно переглянули матеріали однієї з неурядових організацій,яка відстежує такі питання...і.т.д.\"Переконаний ця організація має назву,ото ж назвіть її будь-ласка,а то виходить,як в Сталіна \"некоторые буржуазные газеты\".І про саме смішне,для чого скажіть користуватися чужими даними,якщо в МЗС інформація про надання громадянам України політичного притулку має бути обов\'язково по роду діяльності.
28.01.2011 18:58:29вася188.135.134.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Куда Грищенко и \"К\" будут драпать-секрета нет... В медвепутской параше на Рублёвке у них уже у всех есть недвижимость. Поинтересуйтесь в инете. А вот что врёт министр-факт! Или у него с памятью плохо:Данилишин был в Германии,а в Чехию его выманил Павлик Морозов и там его арестовали... Поэтому пусть свои исследования и умозаключения засунет себе в .......
28.01.2011 18:47:25Гость213.179.226.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
То,что вытворяет \"проффесор\" и его подручные сейчас,что успели натворить за время президенства Ющенко и Кучмы, если провести аудит, или даже расследовать общеизвестные \"подвиги\", озвученные в СМИ, то их всех надо пересадить. А выдавать себя за \"ангелов\" - это только для лохов. Но Европу на этом не проведешь, даже если надувать щеки и делать умное лицо пану Грищенко.Это они поймут, когда лишатся Евро-2012, когда им запретят въезжать в страны Евросоюза и США, как для режима Лукашенко.
28.01.2011 18:40:56лола109.200.224.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
и после этого Украина хочет закупить в Чехии какие-то поезда?????Украине срут на голову,а она ЭТО еще и проплачивает????!!!
28.01.2011 18:37:52Люська-незайманка.92.244.119.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Лже-Боян Петро, мабуть боїться чіпати провладну мерзоту. Петруша паразитує тільки на індивідумах, які тимчасово відсторонені від корита.....І я ще на опуси цього писаки збиралась відмастурбувати?!
Голосов: 1
Голосование Как вы обустраиваете быт в условиях отключения электроэнергии
  • Приобрели дополнительное оборудование для жилья для энергонезависимости
  • Подбираем оборудование и готовимся к покупке
  • Нет средств на такое, эти приборы слишком дорогие
  • Есть фонари и павербанки для зарядки гаджетов, нас это устраивает
  • Уверены, что неудобства временные и вскоре правительство решит проблему нехватки электроэнергии.
  • Наше жилище со светом, потому что мы на одной линии с объектом критической инфраструктуры
  • Ваш вариант
Просмотреть