Ексклюзивы
четверг, 09 октября 2014 15:28
Андрій Бондар
Андрій Бондар
Андрій Бондар

Як святий

Я повинен це написати, поки він ще тут. "Тут" — слово неправильне в цьому випадку, бо його вже немає серед живих. Але й сказати, що він уже "там", теж не можна, бо не минуло ще сорока днів. Тому я мушу це написати.

Ніколаїч помер. Мій сусід по дачі, російський мужик, радянський мачо, хамовитий добряк, джерело казусів, анекдотів і душевних розмов. Помер так раптово і гідно, як від нього, мабуть, ніхто не очікував. Його смерть і життя не вкладаються в один образ. Мені здавалося, що жив він якось інакше, не так, як помер. Просто з'ясувалося, що за маскою грубіяна й циніка в ньому була по-справжньому лагідна і крихка душа.

У серпні Ніколаїч втратив старшу доньку Любу. Ми з донькою Варварою збиралися кудись їхати і виїздили з брами. Уперше за сім років він зустрів мене не звичним задиристим вітанням, а спокійно підійшов, привітався за руку, випалив "Люба померла" і заплакав. Тоді ми вперше з ним обійнялись, і я вперше побачив його сльози. А він дістав шоколадну вафельку, подав Варварі, яка нічого не зрозуміла, і сказав: "Вот, это за Любашу мою, детка".

А потім він приїздив знову. Здавалося, як завжди, — громадив сухе листя, збирав плоди і трохи випивав. Дача була його останньою територією, а він був останнім із перших дачників на нашій вулиці.

В останній тиждень вересня він не приїхав. Це було незвично, бо робота стояла, а Ніколаїча не було. Я повертався з Києва. На вулиці зустрів сусідку:

— Знаєш, Андрію, у нас на вулиці трагедія. Віктор Ніколаїч помер. У 39-й день після смерті Люби. Зайшов у кімнату, ліг, накрився ковдрою, склав руки і помер. Як святий. Я такого собі навіть уявити не могла. Він же зовсім був не такий. Зовсім.

І я тепер не знаю, як бути без Ніколаїча. Як змиритися з тим, що вже не буде його доброї посмішки, неоковирних жартів і глибокого низького голосу. Шоколадна вафелька досі лежить у бардачку моєї машини. Я з'їм її на сороковий день. За них обох — Ніколаїча та його Любу.

Сейчас вы читаете новость «Як святий». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

13.07.2011 00:47:09ната92.113.4.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти
какой симпотичный малыш получился)))
12.07.2011 18:05:43масяня с хутора95.158.14.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти
Яночка, жизнь расставит все по местам. В Грузию ехать - надо подумать. А его родственники и сами могут привезти подарок внуку. Будет еще и любовь, и семья. А козла, которому нужны были не Вы, а ваши достижения и блага, гоните на ,,,,
12.07.2011 14:41:15Валентина178.219.192.--
  • 6+
  • 0-
  • Відповісти
Яна,не советую тебе ехать в гости в Грузию.Назад вернёшься без сына - это 100%.Придётся там оставаться или уезжать без ребёнка.
17.07.2011 18:11:59NN85.93.141.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
otkuda u vas stolko uverennosti?
12.07.2011 16:06:47Бонифаций178.94.31.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Этот сценарий не исключен , заманят , ребенка-НАСЛЕДНИКА - отберут , а Клочковай ногой под зад , и никакие регалии ЯНЫ - ей не помогут . А вообще , Я рад за ЯНУ - желаю ей всего хорошего ,
12.07.2011 13:31:56Ирина (Киев)95.134.15.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти
Тбилиси. Школа. 7 класс. Учитель: Вано, а сколько будит дважды два? Вано: восем. Учитель: Как тибе нэ стыдно? Да. Скольку раз тебе говорит, что 2х2 4. Ну пусть 5, ну пусть 6, но не более семи. Грызуны в общем все тупые.
12.07.2011 11:36:43Хохлушка195.2.236.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Когда мы делаем судьбоносный выбор, не знаем на 100 процентов что ждет в переди, и только самодостаточные люди, счастливы вопреки проблемам и неудачам.....Здоровья, Яночка, тебе и малышу! P.S. Замужем за русским за 11 лет ни разу не пожалела, у моих двоих сыновей, папин мужской характер......А гарни украинськи козаки нехай видпочивають, и думають, що в них не так.....
12.07.2011 03:28:20Ольга195.88.112.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти
Яночка, у тебя ребенок - просто чудо,как хорош! И видно даже на фото -сколько счастья он тебе приносит! Ничего главнее уже не надо! Расти его и радуйтесь жизни все вместе.А отношения с отцом- у кого они простые.. у каждой из нас своя история.Ничего страшного нет и слава Богу!Твои земляки ( Симферополь) тебя очень любят за ВСЁ! И за сыночка -тоже!
11.07.2011 22:50:54яка різниця +178.95.19.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти
ну точно... злостю аж плюються ... та заробила дівчинка собі в спорті, не розтринькала гроші, молодець, а тепер має дитину і може сама її поставити на ноги... а те, що той хтось її недостойний, то це його проблеми...і не потрібні їй його "добрі" родичі ... хай буде щаслива )))
11.07.2011 20:18:24Яка різниця193.41.184.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Боже мій скільки хамства та злості! Невже так легче???????????????
11.07.2011 18:38:21Хохол77.247.181.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Батьки Левана кличуть Клочкову до Грузії. [Цензура]!
12.07.2011 05:41:38Роман 91.197.16.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Мудазвонищээ убейся ап стену кретинище, тролищэ ущербное
11.07.2011 22:17:10Зіронька195.3.158.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
нет, надо было с таким жлобом и быдлом как ты, трахаться!
11.07.2011 18:36:50Ольга95.132.41.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Виталий в украине мужиков мало осталось!!!лучше за иностранца чем за нашего алкоголика!!!а не сходки везде бывают все в жизни может быть так что Виталик с тобою согласится тяжко!!!
12.07.2011 02:01:46Виталий78.130.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Ольга хотелось бы с вами подискусировать конфединцеально! ответь мне на bonivur76@mail.ru
11.07.2011 21:27:04Игорь80.239.242.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Да девки тоже хороши,мирконтильные и только желают,что бы нехрена не делать,все хотят быть принцессами,а кто дерьмо будет убирать?
11.07.2011 22:12:47еще одна девушка195.3.158.--
  • 8+
  • 0-
  • Відповісти
За нормальным мужиком можно и поубирать, а за такими жлобами, еще и неграмотными, - делать больше нечего. Кстати, Клочкова сама зарабатывает так, что дай Боже хотя бы каждому 100-му мужику столько заработать. А то наши "мужчины" так и мечтают, чтобы сама себя содержала, а он как "прынц" позволял за собой дерьмо убирать.
11.07.2011 21:36:54девушка86.30.44.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти
Пользуйтесь орфографическим словарём чаще - хорошая вещь:) Вот из-за такого мышления, и способа выражения, мы и предпочитаем иностранцев. И будем предпочитать. И ни разу не пожалеем.
Голосов: 1
Голосование Как вы обустраиваете быт в условиях отключения электроэнергии
  • Приобрели дополнительное оборудование для жилья для энергонезависимости
  • Подбираем оборудование и готовимся к покупке
  • Нет средств на такое, эти приборы слишком дорогие
  • Есть фонари и павербанки для зарядки гаджетов, нас это устраивает
  • Уверены, что неудобства временные и вскоре правительство решит проблему нехватки электроэнергии.
  • Наше жилище со светом, потому что мы на одной линии с объектом критической инфраструктуры
  • Ваш вариант
Просмотреть