Маленьке переможне замирення: Путіну вказали на його місце
А потім прийшли дорослі і всіх помирили. На теренах Центральної Азії дорослі - це Туреччина і Китай. Азербайджан жорстко вказав Росії, що не терпітиме її зверхності, і хоча президент Алієв заявив, що готовий до врегулювання відносин з Кремлем - ці відносини вже ніколи не будуть такими, як раніше. Путін стрімко втрачає вплив на Південному Кавказі, тим часом Туреччина - виивищується. А що Європа і США?
Алієв переможно попросив миру в Путіна. Як виглядає "війна проксі -2025"
Ердоган заявив, що Алієв готовий до врегулювання стосунків з РФ. Ми ще не розуміємо, якою буде відповідь Путіна, але чомусь здається, він піде на примирення, якщо остаточно не здурів. Але це буде дуже гірке для нього примирення.
...Баку не просто не пішов на поводу у росіян, а показав Росії на її місце. А Москва навіть побоялася (як мінімум поки) ввести торговельні санкції
1. За останні два тижні, з моменту загострення стосунків РФ- Азербайджан відбувся, без перебільшення, глобальний зсув на Південному Кавказі. Якщо коротко - Баку не просто не пішов на поводу у росіян, а показав Росії на її місце. А Москва навіть побоялася (як мінімум поки) торговельні торгові санкції.
2. Алієва підтримав не лише Ердоган. До нього в гості приїхав керівник Пакистану. А в перекладі на людську мову це означає, що "привіт" Путіну тут передав Пекін (Пакистан один з головних партнерів Китаю в світі). Окрім того, Азербайджан 4 липня був запрошений на саміт ШОС (організація, де повний контроль має Китай).
3. Казахстан, Узбекистан та Азербайджан утворили компанію про створення зеленого енергетичного коридору в Європу. Азербайджан має намір прокласти кабель дном Чорного моря для з'єднання ЦА, Кавказу, Європи, Каспійського та Чорного морів єдиним енергокоридором. Просто для розуміння процесів, які відбуваються навколо нас: Узбекистан планує експортувати 10-15 млрд кВт годин зеленої енергії до 2030 року.
Туреччина руками Азербайджану показала Росії, що вона стає головним гравцем у пострадянському Закавказзі
4. Все, що ми бачили протягом останніх днів - це війна через проксі, але без воєнних дій. Туреччина руками Азербайджану показала Росії, що вона стає головним гравцем у пострадянському Закавказзі. І тут, як би це зараз дивно не звучало, але питання переходу Грузії в, як мінімум, подвійне підпорядкування Росії та Туреччини - це питання часу. Вірменію Росія просто кидає в обійми Туречччини.
5. Туреччина різко розширила свої впливи на ЦА і, якщо раніше, країни ЦА балансували між Китаєм і Росією, то тепер вони будуть пробувати балансувати свої можливості в трикутнику Китай, Росія, Туреччина.
6. Туреччина не ставить перед собою мету знищення Росії, бо в Анкарі прекрасно розуміють: ні Китай, ні США, ні взагалі ніхто крім нас і балтійських країн - цього не хоче. І тому, Туреччина грає на ослаблення Москви без доведення ситуації до загострення. І головне, вони грають руками Азербайджану.
7. Китай, руками Пакистану показує Москві: відчепіться від Баку і йдіть на замирення. А паралельно - Путін оголосив 4-денний візит у Пекін на 80-у річницю перемоги КНР над Японією. Це не просто зализування Сі Цзиньпіна. Це суперзализування. Бо Путін розуміє: його існування залежить від Трампа та СІ. І він буде лизати.
Південний Кавказ і ЦА будуть рухатися повільно, але впевнено від РФ. Європа програла цей регіон, а США поки навіть не бачить його
8. Що далі? Південний Кавказ і ЦА будуть рухатися повільно, але впевнено від РФ. Європа програла цей регіон, а США поки навіть не бачить його. Ми ж маємо просто винести правильні висновки з того, що можна грати в складніші ігри, ніж або-або. Світ тектонічно змінюється.
Коментарі