Енергетичний крах Росії - нафтові родовища скоро вичерпаються
Уже за 26 років Росія вичерпає всі свої запаси нафти. Ну як, усі - залишаться ті, видобуток яких буде дорожчий за продаж. Звісно, допомогли б нові технології, але ж санкції... Що станеться, коли країна-бензоколонка перестане бути бензоколонкою?
Запасів нафти в Росії залишилося менше ніж на 30 років.
Міністр природних ресурсів РФ визнав у Держдумі, що розвіданих рентабельних запасів нафти в країні вистачить лише на 26 років
Країна-агресорка, яка десятиліттями використовувала нафту як головний важіль економічного тиску та зовнішньополітичного впливу, сама стикається з наближенням ресурсного краху. Міністр природних ресурсів РФ визнав у Держдумі, що розвіданих рентабельних запасів нафти в країні вистачить лише на 26 років.
Ключові цифри: загальні запаси: 31 млрд тонн. З них рентабельні - лише 13 млрд. Поточний рівень видобутку - близько 500 млн тонн щороку. У Росії дійсно є 95 млрд тонн "ресурсів", але, як визнав сам міністр, більшість із них - це важковидобувні запаси, тобто фактично безперспективні без сучасних технологій, яких у Росії нема - і навряд чи з'являться під санкціями.
Згідно з офіційною Енергостратегією РФ до 2050 року, у базовому сценарії видобуток впаде з 540 до 287 млн тонн, експорт скоротиться втричі - з 234 до 79 млн тонн. У "стрес-сценарії" - лише 171 млн тонн видобутку, експорт - повний нуль.
Це означає кінець "енергетичної імперії": без експортної нафти Росія втратить левову частку валютної виручки та вплив на глобальні ринки
Це означає кінець "енергетичної імперії": без експортної нафти Росія втратить левову частку валютної виручки та вплив на глобальні ринки. У комбінації з технологічною ізоляцією та санкціями - це пряма дорога до економічної деградації.
І ні риторика про "велику енергетичну державу", ні спроби переорієнтації на Азію не врятують Росію від майбутнього, в якому нафтовий кран перекрутиться сам по собі.
Коментарі