М'ясні мотоциклетні штурми росіян: швидко, смертельно, небезпечно
Не секрет, що ЗСУ добряче прорідили танковий парк окупантів. Тож тепер - росіян-штурмовиків масово пересадили на мотоцикли та іншу малу неброньовану техніку. Основний плюс цієї ідеї - тепер їх значно легше знищувати. Мінус - окупантів усе ще дуже багато. Що відбувається на лінії зіткнення?
Ревіння двигунів котиться по нічийній землі, перш ніж зграя російських солдатів, верхи на мотоциклах, з'являється з хмари пилу на горизонті. Так британська The Telegraph описує атаку росіян на мотоциклах на сході.
Без прикриття у гонщиків є лише кілька хвилин, щоб проїхати через міни та вирви, щоб дістатися до української лінії траншеї, перш ніж їх убʼють. Шанси не на їхню користь. Відтоді, як вони були випробувані більше року тому, більшість мотоциклетних атак закінчилися невдачею, і більшість гонщиків загинули, перш ніж вони могли досягти своєї мети.
Багато росіян гине в таких атаках, але дорогоцінна бронетехніка буде врятована - очевидний успіх в очах військових, які мають стійкий потік нових рекрутів...
Багато росіян гине в таких атаках, але дорогоцінна бронетехніка буде врятована - очевидний успіх в очах військових, які мають стійкий потік нових рекрутів, але змушені спиратися на іржавий запас танків радянської епохи, які виявилися непридатними для битв в Україні.
Перші повідомлення про мотоциклетні загони з'явилися у квітні 2024 року. Це почалося як неформальна відповідь на постійні удари безпілотників, які зараз вбивають або калічать до 70% усіх росіян і знищують більше бронетехніки, ніж всі інші системи зброї, разом узяті.
З осені минулого року відбулося значне збільшення атак на мотоциклах у північно-східній частині Харківської області України та Донецької, де Росія значною мірою відмовилася від використання бронетехніки після того, як зазнала втрат взимку з 2023 по 2024 рік. Це не просто мотоцикли, а всі види нетрадиційних неброньованих транспортних засобів, що з'являються на передку, включаючи квадроцикли, цивільні автомобілі, баггі китайського виробництва та електричні скутери.
17 квітня внасок масштабного штурму східноукраїнського міста-фортеці Покровськ було знищено 100 мотоциклів, 240 російських військовослужбовців та 20 бронетехніки...
17 квітня внасок масштабного штурму східноукраїнського міста-фортеці Покровськ було знищено 100 мотоциклів, 240 російських військовослужбовців та 20 бронетехніки, згідно з українськими повідомленнями.
На початку травня ще один російський напад, спрямований на село Вільне Поле на півдні Донецької області, закінчився аналогічно. Як повідомляється, до 70 мотоциклів, 90 військовослужбовців та 60 транспортних засобів були знищені сумішшю мін, безпілотників та артилерії.
Потім 110-а механізована бригада України використала безпілотники, щоб вибити щонайменше 20 мотоциклів. "В різні дні - кілька спалених "залізних коней", - глузували у підрозділі. Мотоцикли, як правило, є першою фазою запланованої багатохвильової атаки, відправленої без прикриття для зондування та використання слабких місць в обороні, перш ніж Росія відправить більш важку техніку.
Мотоцикли можуть рухатися приблизно зі швидкістю 70 км/год по складній місцевості, тоді як невеликі fpv-дрони рухаються більш ніж удвічі швидше. Але дрони ще повинні дістатися зі своєї бази на поле бою, і до цього часу гонщики мають достатньо часу, щоб доїхати до траншей.
Мотоциклісти можуть мати від 5 до 10 хвилин, щоб штурмувати українські траншеї та атакувати, часто переважаючи тих, хто знаходиться всередині
Павло Нарожний, український військовий експерт, сказав: "Мотоциклісти можуть мати від 5 до 10 хвилин, щоб штурмувати українські траншеї та атакувати, часто переважаючи тих, хто знаходиться всередині". Рухаючись швидко і роззосереджуючись, мотоцикли та баггі починають виявлятися "дуже ефективними" проти української артилерії та безпілотних літальних апаратів (БПЛА), додав він.
"Зараз вони складають від 20 до 25 відсотків російських атак. Україні важко витримати такі невпинні атаки", - додав пан Нарожний, який також є засновником некомерційної організації Reactive Post, яка підтримує артилерійські бригади України.
Коментарі