Гроссі іде в Генсеки ООН, щоб поговорити з Путіним?

Як очільник МАГАТЕ - Рафаель Гроссі викликає багато запитань з українського боку щодо спрівпраці з Росією та його закритої зустрічі з військовим злочинцем Путіним минулоріч. Нині - стало відомо, що Гроссі мітить на посаду Генерального секретаря ООН. І якщо безпорадність і бездіяльність організації за нинішньоого керівництва викликала обурення, то чого можна чекати від головування Гроссі?

Із інтерв'ю гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі від 10 травня 2025.

..."Гроссі знає, що його робота останніх років дала йому всі підстави претендувати на посаду Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй, яку зараз обіймає португалець Антоніу Гутерріш, і яку буде поновлено наприкінці наступного року. Якщо його оберуть, він стане першим аргентинцем на цій посаді та другим у Латинській Америці після перуанського Хав'єра Переса де Куельяра у 1980-х роках. Він сподівається, що його кампанія відобразить те, чого він досяг на посаді керівника МАГАТЕ протягом багатьох років.

... - Давайте поговоримо про ваше прагнення очолити Організацію Об'єднаних Націй.

- Я вважаю, що Організація Об'єднаних Націй важливіша, ніж будь-коли. І я вірю в людський фактор. У такому фрагментованому світі, де інституції організації, такі як Рада Безпеки, явно зазнають майже структурного вето, я бачу, що роль Генерального секретаря зростає, оскільки він чи вона може спілкуватися з усіма сторонами та долати розрив. Антоніу Гутерріш - чудовий Генеральний секретар, і у нього ще півтора року попереду. Ми підтримуватимемо його всім необхідним, але я ґрунтую свою роботу на власному досвіді. І я бачу, що коли хтось починає впливати на динаміку антагоністичних процесів між країнами, навіть ці антагоністичні країни зрештою вдячні.

- В останні роки він виділявся тим, що спілкувався з усіма.

...коли я зустрівся з Путіним, це було важко через численну критику, якої я зазнав. І я запитував багатьох лідерів: якщо я не розмовлятиму з Путіним, то з ким я розмовлятиму?

- Я думаю, що ми завжди повинні бути прийнятним співрозмовником. Наприклад, коли я зустрівся з Путіним, це було важко через численну критику, якої я зазнав. І я запитував багатьох лідерів: якщо я не розмовлятиму з Путіним, то з ким я розмовлятиму? І те саме із Зеленським. Я думаю, що моя роль не в тому, щоб говорити, чи є ця людина воєнним злочинцем, чи щось інше, що спадає на думку, бо це зводить нанівець всю мою ефективність. Я прагну досягти мінімального спільного знаменника, щоб уникнути катастрофи."

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі