Китай мобілізується на торговельну війну та об'єднує противників Трампа

Чиновники МЗС Китаю отримали розпорядження скасувати відпустки і цілодобово бути на зв'язку - схоже, Пекін серйозно підійшов то тарифного шантажу Дональда Трампа. Як з'ясувалося, працівники МЗС Піднебесної активно комунікують із колегами з інших країн, щоб спільно протидіяти митному тиску США. Що відбувається?

Reuters: Китай перевів цивільних урядовців у Пекіні на "воєнний стан" і наказав розпочати дипломатичний наступ, спрямований на те, щоб заохотити інші країни відмовитися від мит, введених президентом США Дональдом Трампом. Про це сказали чотири співрозмовника, знайомі з цим питанням.

У рамках "воєнного часу"... бюрократам у міністерствах закордонних справ і торгівлі було наказано скасувати плани відпусток і тримати мобільні телефони ввімкненими цілодобово...

У рамках "воєнного часу", подробиці якого вперше повідомляє Reuters, бюрократам у міністерствах закордонних справ і торгівлі було наказано скасувати плани відпусток і тримати мобільні телефони ввімкненими цілодобово, повідомили двоє людей. Департаменти, що охоплюють США, також були посилені, включно з чиновниками, які працювали над відповіддю Китаю під час першого терміну Трампа.

Загальноурядовий підхід після оголошення Трампом "Дня визволення" ознаменував важкий поворот для Пекіна, який намагався уникнути розгортання торговельної війни. Протягом кількох місяців китайські дипломати намагалися встановити канал зв'язку на високому рівні з адміністрацією Трампа, щоб захистити те, що кабінет міністрів Китаю формулював як "виграшні" торгові відносини. Оптимістично налаштовані китайські оглядачі навіть сподівалися на грандіозну угоду з Трампом щодо торгівлі, TikTok і, можливо, навіть Тайваню.

...Китай перейшов від пошуку угоди до відповідних тарифів і погроз повною непокорою...

Розповідь про те, як Китай перейшов від пошуку угоди до відповідних тарифів і погроз повною непокорою, ґрунтується на інтерв'ю з більш ніж дюжиною людей, зокрема урядовцями США та Китаю, а також іншими дипломатами та науковцями, ознайомленими з двосторонніми обмінами. Четверо з них також описали, як пекінські дипломати взаємодіяли з іншими урядами, на які накладені мита Трампа, зокрема надсилали листи з проханням про співпрацю урядам кількох країн. Двоє людей повідомили, що також зв'язалися з давніми союзниками США в Європі, Японією та Південною Кореєю. Міністерство закордонних справ Китаю не відповіло на запит про коментар. Речник посольства Китаю у Вашингтоні сказав у відповідь на запитання Reuters, що Пекін не хоче вести торгові війни, "але й не боїться їх".

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі