Організаторам книжкових ярмарків є чого повчитися в продавців городини на базарі

Є дві умови, без яких ніщо "не злетить"

"Гарно бути вдома!" - розчулено сказала я позавчора в Борисполі немолодій прикордонниці, котра переді мною терпляче, по-домашньому заспокійливо тричі (!) щось допояснювала дядькові, який, уже пропущений крізь кордон, тричі вертався до її віконця щось іще доперепитати. Бо й справді - гарно...

А вчора подалась на недільний базар - нестак по садовину-городину, як по концентроване скупчення живої рідної мови (за три тижні скучила):

- Беріть, беріть, добрі яблучка, рвані, не трушені...

- Е, "Слави" вже нема, ми свою ще зранку розпродали, вже вона одходить...

- Добирайте, дівчата, грушки, додому хочу! Не пожалкуєте, кажу вам, солодка як мед!

- Здоровенькі їжте! - насипаючи (формула ввічливости, а я тільки потім згадую, що відповідати треба - "Торгуйте здорові", не в прошивці воно вже мені, ех...).

- А мені, доню, отих слив, ні, угорок, о, і ще кизилу дві склянці! - (це так мило, коли міська старушка раптом починає радісно, не затинаючись, шпарити кличним і двоїною!)

- А де це ви цих раків наловили?

- Та це не я, це хлопці напечерували... на Случі...

- Та ви понюхайте, понюхайте, що це за помідор! Пахне - як жінка лісом! - (помідор, по правді, не так уже й пахне, але дядько отримує від мене свій виторг - за текст!)

- Ходіть здорові! - (це теж формула ввічливости, селяни рідко кажуть "до побачення").

І так далі.

Менш ніж за годину, всього лиш повештавшись туди-сюди в пошуках улюблених сортів, я отримую купу практичних порад, дещицю філософських роздумів, порцію гумору і навіть ціле село в Черкаській області, де мені завжди будуть раді на сільськогосподарських роботах

Менш ніж за годину, всього лиш повештавшись туди-сюди в пошуках улюблених сортів, я отримую купу практичних порад (наприклад, як правильно варити раків), дещицю філософських роздумів (наприклад, про довіру до людей), порцію гумору і навіть ціле село в Черкаській області, де мені завжди будуть раді на сільськогосподарських роботах. Ну й торбу наїдків, зрозуміло, але то вже за гроші, то вже - економіка, Сміт, Маркс, Гаєк і хто там ще, все це можна замовити додому з доставкою й зекономити час, але ярмарок, панство, - будь-який, харчовий чи книжковий, - це ще й спілкування, ба навіть насамперед спілкування, за визначенням і спервовіку: рештки давньогрецької агори, те, що по-англійському зветься small talk, і ніколи ніяким онлайном цього не замінити...

Так от, я до чого це. Начиталась я про цьогорічний "сумний і невеселий" Львівський Форум - де і з видавців, і з відвідувачів побрано було плату (з перших за місце, з других за вхід), а саму програму (власне "агору", оту саму "small talk-балачку", в ході якої книгороби всіх ґатунків мають розповідати про свої й чужі книжки, як дядько на базарі про свою садовину) порозтикано по місті не знати де й для кого, - і подумала, що наших арт-менеджерів треба було не тільки на Франкфурти з Едінбурґами возити, а ще й посилати отак бродити по міських базарах, щоб вони бачили, "звідки воно все виросло" (у Франкфуртах з Едінбурґами не було перерви тяглости у вільній торгівлі, тому там це речі самозрозумілі, а в нас Контрактова площа майже 70 років Червоною звалась!), - а то ще й виставити, для експерименту, десь на такому базарчику, між домашніми огірочками й контрабандними сирами, столика на книжки і посадити на день просунутого арт-менеджера - розпродати кілька пачок на свій вибір, тих, про які тобі цікаво розказати людям... Слабо?

Виставити, для експерименту, десь на базарчику, між домашніми огірочками й контрабандними сирами, столика на книжки і посадити на день просунутого арт-менеджера - розпродати кілька пачок на свій вибір, тих, про які тобі цікаво розказати людям... Слабо?

І тоді, може, не треба буде всоте пояснювати, що для успіху книжкового ярмарку - як усякого ярмарку взагалі! - є всього дві умови - тільки дві, але обов'язкові, без яких ніщо "не злетить":

1. любити книжку, тобто ті "яблука", які виносяться на люди, з усім вкладеним у них чиїмось трудом відповідно;

2. любити людей - принаймні настільки, щоб чесно хотіти їх тими "яблуками" нагодувати (поділитися тим, що любиш сам).

Дуже просто, насправді. І стовідсотково надійно.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

15.09.2013 19:03:53Вася. Москва.178.140.85.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Нда....Пукнул, Виталя, ты в лужу....:D

11.09.2013 19:34:54для ПОРТНИКОВА95.24.198.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Одним із головних аспектів для всіх кандидатів на посаду мера була боротьба з мігрантами, які фактично і складають більшу частину населення російської столиці — до 60-70%.
Друге - практично всім кандидатам на посаду мера Москви не вдалося створити якогось нового контенту, який би зацікавив величезну кількість справжніх мешканців міста. І Собянін, і Навальний, і інші кандидати працювали із віртуальною аудиторією.
Таким чином, на відміну від попередніх акцій протестів, люди будуть виходити на них, усвідомлюючи що вони ризикують своєю свободою, і в результаті можливого їхнього арешту не буде тієї сили, що їх захистить.
________________________________________ _____
Статья, написанная автором НЕ ВЛАДЕЮЩИМ темой.

23.10.2013 21:13:06ДВОЙНИКУ83.149.45.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Вам бы подлечиться НАДО и лучше у психиатра, ДВОЙНИК! Мне, как москвичу, лучше ЗНАТЬ обстановку в белокаменной. Не проходит воришка Навальный, подпитываемый западными ресурсами и почему то на ЕГО "сходки" являлись забугорные дипломаты, включая посла США, да и оплачиваемая (1000 руб.) публика в лице пенсионероК, но не студентов(!) не сыграла НИКАКОЙ роли. Высокий % голосов за него получился из-за МАЛОЙ явки на выборы москвичей, убиравших урожаи на своих дачных участках. В политику России нынче надо идти не ЗАМАРАННЫМ, это не ненька, где вожди даже грамотой РЕЧИ не владеют.

11.09.2013 23:07:46для ПОРТНИКОВА95.24.198.--
  • 6+
  • 0-
  • Відповісти

1.Мигрантов в Москве много, но не на столько, как кажется киевлянину. Кстати, ИХ средн. заработок "на руки" - 20 тыс. руб. ($600) в мес. А каков заработок киев. пересичного? 2. Собянин своими ДЕЛАМИ создал "контент", которому трудно противостоять другим кандидатам, - ремонтом подъездов, дорог, благоустр. дворов, парков, строительством метро, закупкой техники для мед. учреждений и т.д. Малая явка избирателей вызвана уборкой урожая на сад. участках. В Москве имеется НЕГАТИВНЫЙ опыт работы юных демократов 1990 г.г. - Г. Попова, С.Станкевича, для которых политика и ржавые трубы - не совместимые понятия. Одно дело блоги воришке Навальному писать, а другое - управлять службами города. Не верят ЕМУ москвичи. И "СВОБОДА" здесь не причем!

11.09.2013 14:39:23Макс(Москва)213.221.6.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

"мігранти, які фактично і складають більшу частину населення російської столиці — до 60-70%." - ну уж не преувеличивайте.

11.09.2013 12:04:09не туды стриха95.132.41.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Жаль, что в Киеве мера не выбирают, а назначает Янукович.

11.09.2013 09:55:10АВ86.62.105.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Собянін, на відміну від попереднього мера, зумів за короткий час привести в порядок подвіря біля будинків прибравши з них гаражі - гроби, вперше по місту прокладені велодоріжки, стало приємним відвідати парки відпочинку, які при лисому були до того ж ще й платні..

10.09.2013 21:34:15Ypanishat178.94.166.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

На своих клоунов прогноз на день не можем сделать, на кой чужих еще обсуждать?