Масова зупинка підприємств – це самогубство

Наслідки будуть гірші, ніж від коронавірусу

Під час кризи економіка має працювати. Звісно, певні підприємства треба закрити чи їх уже закрили для карантину і не поширення вірусу. Але масова зупинка підприємств державою - це самогубство для економіки. Наслідки будуть гірші, ніж від коронавірусу.

На підприємствах працюють люди. Вони отримують зарплати, за які живуть. Підприємства відраховують податки і наповнюють бюджет, з яких платять пенсії і зарплати українцям.

Сфера послуг і так сильно постраждає від карантину та соціального дистанціювання. Приблизно половина економіки України - експорт. І це переважно агро та промисловість. Можете собі уявити, що станеться, якщо ці галузі зупиняться.

Втручання держави має бути обгрунтованим і хірургічним

Зараз інтернетом гуляє порівняльня таблиця обмежень різних країн. Тільки Італія обмежила роботу промислових підприємств. Найжорсткіші заходи запровадила Україна. Як мінімум, це дивно. Потрібен баланс між обмеженням поширення вірусу через карантин і підтримкою економіки. Втручання держави має бути обгрунтованим і хірургічним. І, нарешті, масова зупинка економіки досить швидко приведе не тільки до поглиблення економічної кризи, але і до публічних протестів та політичної кризи.

Існує багато варіантів як працювати під час кризи. Дистанційна робота - це один. Якщо перевести усіх працівників на неї неможливо, не потрібно закривати підприємство. Їх можна перевести на меншу потужність, щоб працювало значно менше людей і були знижені ризики розповсюдження вірусу. Тоді підприємства не будуть повністю зупинятись, працівники отримуватимуть частину зарплати, будуть платити певні податки. Найголовніше - таким підприємствам буде значно легше відновити роботу після кризи, ніж тим, які повністю зупиняться. Швидкість відновлення економіки буде нашим головним викликом після кризи.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

02.10.2016 14:41:15Zarko86.67.141.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Автор так і не каже, який це "другий народ" є в Україні ?

В його баченні "етнічна" і "політична" нації є альтернативними моделями або – або. Це не так. Йдеться про різні аспекти однієї держави. Вони доповнюються. В Угорщині також є політична нація, і для доступу до громадянства етнічне походження не потрібне.

Питання в пропорціях. Політична нація може бути етнічно більш чи менш однорідна. Тут Україна справді відмінна від Польщі, але суттєво не відрізняється від Литви чи Болгарії. 78% українців за останнім переписом, щонайменше 85% без врахування окупованих територій. Говорити про якусь "двоядерність" немає підстав.

Росія давно просуває схожі фантазми "двох Україн", найсвіжіший "новоросія".

02.10.2016 15:23:11Zarko86.67.141.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Zarko,

Між іншим, автор сам собі суперечить, коли стверджує (правильно), що "Більшість етнічних націй мають до 20 відсотків меншин". Це ж ми і маємо в Україні.

02.10.2016 14:55:14Zarko86.67.141.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Zarko,

І взагалі дивно чому автор прив'язав мову виключно до "етнічного". Ми вже давно не в XIX ст. В сучасній Європі, де є національні меншини – саме офіційна мова є чинником цілісної держави. Кожна європейська країна підтримує свою державну мову як засіб інтеграції. Країни Балтії як корисний приклад для України.

Дивно також, що автор чомусь зарахував Францію до "політичних націй" (в своєму розумінні), і навіть протиставив Німеччині (?). Саме французька мова має ключову державотворчу функцію у Франції. При цьому мови меншин не мають офіційного статусу, лише державна мова функціонує в публічному просторі.
Є навіть окремий Закон про Державну Мову (якого давно бракує Україні !). Автор про це чомусь скромно мовчить.

02.10.2016 15:21:33Zarko86.67.141.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Zarko,

Нав'язувати Україні "двоядерність" – це білоруський сценарій. Там також проштовхували гасла "дві мови один народ". Результат через 20 років: одна мова – російська. А народ – під тотальним контролем нової російської імперії.

Україна є європейською унітарною країною, яка має національні меншини. І саме європейська модель, від Балтії до Франції, з реальним захистом своєї державної мови, є для нас порятунком.

Ключова потреба – забезпечити перевагу української мови в публічному просторі і в медіа.
Політична нація, і етнічний чинник доповнюються, а не протистоять одне одному. Не треба піддаватись на фальшиві стереотипи.

11.11.2016 15:04:25Крим62.221.62.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
Zarko,

100% погоджуюсь з Вами.