Після того як влада Естонії перенесла з центру столиці на військовий цвинтар пам"ятник "Бронзовий солдат", країна переживає масові проблеми з Інтернетом. Хакери атакували сайти президента, уряду, парламенту, поліції, банків та інших відомств. Частина з них стали недоступними взагалі, на інших з"явилися зображення образливого характеру.
Для країни, яка мало не весь світ випереджає у доступі до Інтернету, хакерські атаки стали справжньою проблемою. В Європейському Союзі Естонію називають "електронною державою". Засідання уряду тут транслюють через Інтернет. Кабінет міністрів пишається тим, що не користується папером. Через мережу можна купувати і продавати, консультуватися з лікарем і виставляти шкільні оцінки, отримувати паспорти чи навіть голосувати на виборах.
Міністр оборони країни Яак Аавіксоо заявив, що до неприємностей з Інтернетом може бути причетним уряд Росії. Естонські спецслужби начебто встановили, що перші атаки було проведено з російських урядових серверів. Розібратися із ситуацією до Естонії поїхали спеціалісти НАТО з кіберзлочинності.
"Бронзового солдата" — пам"ятник радянським воїнам, які визволяли країну від німців — демонтували 27 квітня вночі. Після того про плани позбавитися від пам"ятників радянської доби заявила Польща. В Угорщині Націоналістична організація "Союз угорців" збирає підписи, щоб знести пам"ятник радянським солдатам у центрі Будапешта.
Коментарі