понеділок, 07 липня 2025 02:54

Журналісти "розсекретили" список озброєння, який Україна просить у Німеччини

Журналісти "розсекретили" список озброєння, який Україна просить у Німеччини
Німеччина розгляне запит України щодо необхідного їй озброєння. Фото: eastnews.ua

Федеральний уряд Німеччини припинив публікацію детальної інформації про нові постачання озброєння для України, пояснюючи це міркуваннями безпеки.

Попри засекреченість, у розпорядження журналістів потрапив список військових запитів до Берліна, пише Bild.

У документі детально викладені потреби ЗСУ в трьох критичних напрямах: протиповітряна оборона, бронетехніка та засоби радіоелектронної боротьби. Загальна вартість потенційної допомоги може сягати мільярдів євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина може закупити ракети для Patriot у США для передачі Україні

Зокрема, Україна нібито просить надати чотири зенітні ракетні комплекси IRIS-T SLM та відповідне озброєння до них - 1500 керованих ракет середньої дальності Iris-T SLM і 500 ракет короткої дальності Iris-T SLS. Також українська сторона звертається з проханням про передачу 200 тисяч 40-мм боєприпасів для протидії ворожим дронам.

У галузі броньованого транспорту Київ запитує 1000 машин, захищених від мін, 200 гусеничних транспортних засобів, 30 танків для розмінування та до 30 інженерних танків WiSENT. Крім того, в переліку зазначено прохання про 200 позашляховиків для мобільності сил спеціального призначення.

Третій блок запитів стосується радіоелектронної боротьби. Україна звернулася з проханням надати 1000 GPS-глушників для захисту від дронів, а також 200 мобільних радарів для виявлення цілей.

Bild зазначає, що інформацію про існування цього списку підтвердили як джерела в оборонній промисловості, так і у військових колах. Натомість Міністерство оборони Німеччини відмовилося коментувати ці дані. У відповіді на запит видання речник міністерства заявив: "Із міркувань військової безпеки та відповідно до нової лінії комунікації уряду щодо допомоги Україні, ми не коментуємо окремі заходи підтримки".

Наразі невідомо, як саме уряд Німеччини відреагує на запити Києва. Водночас федеральний бюджет на допомогу Україні у 2025 році збільшили на 1,2 мільярда євро - з 7,1 до 8,3 мільярда, що може дозволити частково задовольнити ці потреби.

Німеччина профінансує виробництво та постачання Україні ударної зброї великої дальності - зокрема, безпілотників-камікадзе та ракет. Відповідну угоду між країнами вже підписано.

За даними видання, йдеться про перший офіційний контракт, який передбачає фінансування німецькою стороною понад 500 українських дронів AN-196 "Лютий". Ці БПЛА мають радіус дії до 1200 км і можуть нести бойову частину вагою близько 50 кг.

Зараз ви читаєте новину «Журналісти "розсекретили" список озброєння, який Україна просить у Німеччини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути