Вдруге за тиждень Сполучені Штати Америки посилили санкції проти Росії.
Метою нового пакета санкцій є боротьба зі схемами ухилення від попередніх обмежень, передає Мінфін США.
Казначейство США повторно наклало санкції на майже 100 організацій за трьома основними напрямами:
фінансовий сектор (включно з основними російськими банками)
енергетичний сектор (компанії, що працюють з нафтою, газом, вугіллям)
оборонно-промисловий комплекс (виробники зброї, боєприпасів, військової техніки).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський запровадив нові санкції проти фінансового сектору Росії
Санкції наклали на Сбєрбанк, ВТБ Банк, Газпромбанк, Альфа-Банк, Московська біржа, оператор платіжної системи "Мир" (Національна система платіжних карт), суверенний фонд РФ "Російський фонд прямих інвестицій", Сєвєрсталь, найбільша вугільна компанія СУЕК, Мечел, Арктик LNG і Арктик LNG-2, Ростех, Об'єднана авіабудівна корпорація, Об'єднана двигунобудівна корпорація, КамАЗ, Вертольоти Росії та на інші.
"Тепер будь-яка іноземна особа чи фінансова установа, яка свідомо проводить значні операції з цими організаціями, підпадатиме під обов'язкові вторинні санкції", - йдеться у повідомленні.
Державний департамент США додатково наклав санкції на 150 організацій та осіб. Йдеться про компанії у різних країнах, які підтримують зусилля Росії з ухилення від санкцій США. Особливо багато санкцій наклали на осіб у КНР, яка залишається найбільшим постачальником товарів подвійного призначення та сприяє ухиленню від санкцій на підтримку російських воєнних зусиль.
Серед них - російське підприємство "Запорізька атомна електростанція", створене державою-окупантом для експлуатації української ЗАЕС, та її керівник Владислав Ісаєв.
Під санкції потрапив банк Керемет з Киргизстану, який росіяни почали використовувати як хаб для здійснення платежів за імпорт та отримання оплати за експорт.
У п'ятницю США запровадили найбільший і найжорсткіший пакет санкцій проти російської нафтової торгівлі з початку війни. Якщо Дональд Трамп після інавгурації не скасує ці обмеження, вони можуть завдати російському нафтовому експорту більшої шкоди, ніж будь-які попередні заходи.
Коментарі