субота, 01 лютого 2025 12:37

Спецтема: Війна Росії проти України

Путін цього року готує багатомісячну операцію - ISW

Путін цього року готує багатомісячну операцію - ISW
У Кремлі вірять, що здатні воювати вічно. Фото: ТАСС

Російське військове керівництво готується до затяжних операцій на фронті. 2025 року однією з найгарячіших точок може стати Куп'янський напрямок. Це свідчить про те, що Кремль не планує завершувати війну найближчим часом. У Москві переконані, що Росія здатна воювати безстроково, поки Україна не виконає її ультимативні вимоги.

Величезні втрати в особовому складі та техніці можуть змусити окупантів переглянути свої плани. Такий висновок зробили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Росіяни будують свої операції з розрахунком на 6–9 місяців боїв. Це підтверджує, що військове керівництво усвідомлює наміри Кремля вести затяжну війну.

Ще з кінця 2023 року російські війська намагалися вибити українські сили зі східного берега річки Оскіл. Хоча напрямок Куп'янськ-Борова-Лиман раніше не був ключовим, ситуація змінюється. Окупанти можуть зробити цей район новою точкою інтенсивних боїв.

Експерти прогнозують, що бої за Куп'янськ триватимуть місяцями. Військові РФ змушені будуть долати відстань у 25–30 км, форсувати Оскіл, захоплювати села та відбивати контратаки ЗСУ. Російський блогер та координатор "Інформаційного спротиву" Костянтин Машовець припустили, що РФ може використати наступ біля Дворічної та Вовчанська, щоб атакувати Великий Бурлук з двох сторін.

Наразі відстань від російських позицій до Великого Бурлука становить 30-35 км. Якщо темпи наступу збережуться, ворог зможе досягти міста за 6–12 місяців. Проте швидкість просування, схоже, не є пріоритетом для командування РФ.

Російські генерали не поспішають. Вони впевнені, що війна триватиме, поки Кремль не досягне своїх цілей. Захоплення Авдіївки забрало у них чотири місяці. Протягом більшої частини 2024 року росіяни намагалися зміцнити фронт на заході Донеччини. Останні три роки вони витратили на бої за Донецьку та Луганську області. При цьому вони не демонструють особливої зацікавленості у прискоренні темпів наступу.

Ця стратегія цілком відповідає поглядам Путіна. Він вірить, що РФ може просуватися повільно, але невпинно, поки не диктуватиме Україні свої умови.

Командування російської армії дедалі частіше використовує тактику повільного оточення населених пунктів. Саме завдяки цьому загарбники змогли захопити Авдіївку. Українські війська були змушені відступити через загрозу оперативного оточення. Просування на 12–15 км у цьому районі зайняло у ворога чотири місяці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Келлог висловився про терміни закінчення війни

Подібним чином росіяни взяли Вугледар у жовтні 2024 року, а згодом - Велику Новосілку. Тепер вони застосовують цю ж стратегію під Покровськом і Куп'янськом. Щоб оточити ці міста, їм доведеться просунутися значно більше, ніж у попередніх боях. Це стане серйозним випробуванням для можливостей армії РФ.

Однак така тактика вимагає значних ресурсів. Щоб підтримувати повільне, але стабільне просування, росіянам потрібні великі запаси бронетехніки, артилерії та живої сили. І саме тут у них виникають проблеми.

Недавні бої показали, що окупанти втрачають надто багато військових і техніки, щоб утримувати нинішні темпи наступу. Росія вже вичерпує запаси радянської бронетехніки.

З поповненням армії також виникають труднощі. В окремих регіонах РФ не можуть виконати квоти на мобілізацію. Все менше людей добровільно погоджуються йти на фронт.

Наскільки успішною буде російська стратегія повільного оточення - питання відкрите. Її ефективність у середньо- та довгостроковій перспективі залежить від того, чи зможе РФ підтримувати постійний потік військових і техніки. Якщо ресурси виснажаться, ця тактика перестане працювати.

Президент США Дональд Трамп доручив спецпредставнику з питань України Кіту Келлогу протягом 100 днів завершити війну в Україні.

Келлог відіграє ключову роль у мирних переговорах. Він має план припинення війни, але переговорний процес буде під чітким контролем Трампа.

Зараз ви читаєте новину «Путін цього року готує багатомісячну операцію - ISW». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути