На два тижні без мобільного зв'язку залишилися жителі села Микулинці Літинського району. Депутати не підтримали рішення про встановлення стільникової антени в селі.
Микулинці — за 20 км від Вінниці, там близько 700 жителів. У центрі трактор розгортає землю.
— Колись тут була стара школа, — пояснює сільський голова 41-річний Сергій Власенко. — На цьому місці плануємо зробити стадіон. А якраз за ним "Київстар" викупив 4 сотки землі, забетонувала площадку. Але вперлися дві баби, наговорили людям про радіацію й картошку кілограмову.
4 листопада Власенко зібрав позачергову сесію сільради.
— З чотирнадцяти депутатів тільки четверо підтримали встановлення антени, решта відказались. Хотя представники компанії пояснювали людям, що то не шкідливо. Через це село поділилося. Одні кричать: "Ставте антену, бо нема зв'язку", інші — що вона шкідлива. Зв'язок зник увечері одразу після сесії.
Голова дістає з кишені телефон "Нокія", показує на екран. Там видно дві позначки потужності сигналу.
— Найбільше від відключення зв'язку пострадала наша бухгалтерша Тамара Підкалюк. Вона депутат сільради. Голосувала проти встановлення антени, — на останніх словах голова робить наголос.
— Йой, той день довго пам'ятатиму, — говорить бухгалтер. — Передавала торбу з продуктами дочці на Вінницю. Вони з чоловіком в'їхали в нову квартиру, ніколи грошей не просили, а це попросили тисячу гривень. Я їх замотала в газетку, обмотала скотчем і поклала в пластикову пляшку до яєць. Тільки автобус відійшов, пробую дзвонити зятю, а воно мені каже: "Нема зв'язку". Син дзвонив зі свого телефону, бо в нього антена сильніша — і нічого. На другий день зять до нас приїхав, каже, нема грошей.
Наступного дня на прийом до голови прийшли близько сотні селян.
— Зчинили ґвалт. Доки зв'язок був — цього не відчували, а коли не стало — то як дзвонити? В усіх же діти, внуки. А в селі лиш 50 стаціонарних телефонів,— каже Власюк.
Мобілки починали працювати лише за селом Некрасове, це за 8 км. Зник сигнал і в сусідніх селах Селище і Петрик Літинського району.
— Сільські голови звонили нам, "спасіба" казали за відсутність зв'язку, — пояснює голова.— Через нас і в них телефони перестали робити.
Із 7 листопада впродовж двох тижнів складно було користуватися мобільними телефонами в селі Баланівка Бершадського району.
— Два тижні в половини села був зв'язок, а решта, щоб позвонити, вилазили на горище, піднімали телефон і так спілкувалися по гучному зв'язку, — розповідає сільський голова Віталій Казміревський. — 21 листопада встановили нову антену. Тепер можемо дзвонити.
— Спеціально ми не вимикали зв'язок. Він зникає через перевантаження мережі, кількість абонентів постійно збільшується. Можливі незначні погрішності і через великі перепади рельєфу. В основному це на півдні Вінницької області, — пояснює менеджер зі зв'язків з громадськістю компанії "Київстар" Наталя Дадівєріна.
1 533 173
абонентів мобільного зв'язку є на Вінниччині. Стаціонарні телефони встановлені в 352 484 жителів області. В області проживає 1 млн 636 тис. осіб.
Поставив антену на своєму городі
— Написав заяву до мобільного оператора, щоб покращили зв'язок. Потім поїхав у представництво, — розповідає 42-річний Володимир Камінний, житель села Балин Літинського району. — Краще, якщо заяву подавати не від одної людини, а від кількох. Можна підключити й сільраду. Чим більше колективних звернень, тим швидше вашу заявку візьмуть до розгляду. В нас антену поставили майже через рік на моєму городі, бо більше не було де. То одним людям мішає, то іншим. І ми з жінкою вирішили — хай буде на нашому.
У селі кажуть, що оператор мобільного зв'язку щороку виплачує Камінному 6 тис. грн за оренду землі.
Коментарі