Будинок на вул. Некрасова, 67, де стався вибух, розташований у центрі Євпаторії. Іти до нього 10–15 хв. від автовокзалу, куди під"їжджають маршрутки з Сімферополя. 5-поверхівка на п"ять під"їздів стоїть уздовж центральної траси. Два зруйновані під"їзди огороджені стрічкою. Незважаючи на відселення, у вцілілій частині дому світяться вікна.
У суботу прибрали завали, техніку й кран. На виметеному фундаменті колишніх під"їздів лежать кілька букетів гвоздик і троянд. У куточку — ікона Божої Матері.
Міліціонер просить розійтися людей, які зібралися біля зруйнованого будинку. Вони відходять, сперечаються, що ж спричинило вибух.
— Це все наша Альма, — каже один із них.
"Альмою" тут називають кар"єр у Альмінській долині за Сімферополем. У ньому виготовляли будматеріали, з яких у кримських містах раніше зводили п"ятиповерхівки. Після землетрусу у Вірменії 1988-го визнали: ці будівлі не відповідають нормам сейсмостійкості. Нові вже споруджували в Криму міцнішими.
— Он на магазині навіть криша вціліла, — вказує рукою на кіоск чоловік. — Значить, вибухової хвилі майже не було. А під"їзди розвалилися від поштовху, як картковий домік.
У понеділок затримали трьох підозрюваних у трагедії на вул. Некрасова — директора комунального підприємства "Житловик-1", майстра і газозварника. У підвалі будинку була слюсарня, мешканці відчували запах газу. У день вибуху там щось зварювали, кажуть євпаторійці.
Нещодавно міністр праці Людмила Денисова надала постраждалим нові квартири. У новобуді в Євпаторії на вул. Миру сім"ям потерпілих дали ключі від 44 квартир. По 100 тис. грн поклали на рахунки чотирьох родин. У санаторії "Феміда" живуть 137 мешканців будинку на Некрасова. Із держбюджету виділили на допомогу 70 млн грн.
Зі слів працівників прес-служби президента України, Віктор Ющенко не задоволений результатами розслідування причин обвалу будинку. Вчора до Євпаторії вдруге їздила прем"єр-міністр Юлія Тимошенко.
Учора ховали останніх п"ятьох жертв вибуху. Усього на вул. Некрасова загинули 27 людей.
Коментарі