Міліціонери та бійці загонів самооборони Майдану спільно патрулюють вулиці Києва. Перші об'єднані групи вийшли 23 лютого. Стежать за порядком, щоб не було мародерства та погромів.
Патрулі є в усіх районах міста. Двоє-троє міліціонерів із 20–30 активістами обходять виділені їм території протягом зміни.
— Якщо десь потрібно, щоб під'їхав наряд, телефонуємо напряму та кажемо куди. Силовики сприймають нас насторожено — бояться, що можемо їх побити через розстріл людей на Майдані. Якщо й ходять із нами, то не поодинці, — розповідає активіст Іван Стронціцький із загону самооборони Святошинського району. — Міліція веде себе адекватно, принаймні зараз. У понеділок ми зловили двох хлопців, які громили автомобіль на бульварі Вернадського. Наряд приїхав і забрав їх.
У міліції пропонують створювати народні дружини та записуватися до них. Активісти не поспішають робити це, бо не довіряють силовикам.
— Поки що вони не виправдовують довіру людей, тому зв'язок тільки через координатора та районну адміністрацію, — додає Стронціцький.
До лав народних дружинників закликають записуватися також жителів. Їх створюють у кожному райвідділі. Для цього потрібно прийти з паспортом та написати заяву. Рішення буде прийняте після перевірки на судимість і короткої співбесіди.
— Треба пройти інструктаж і записатися на прийнятні почасові зміни. Дружинники не озброюються. Мають право попереджувати злочини — затримати злодія без застосування сили та викликати міліціонерів, — кажуть у столичній міліції.
Попри спільну роботу активістів і міліціонерів, у місті активізувалися бандформування. Займаються мародерством під виглядом бійців самооборони, каже комендант загонів самооборони Андрій Парубій.
— Нам доводиться охороняти сотні об'єктів і реально боротися з людьми, які вийшли за межі моралі і, прикриваючись брендом самооборони, мародерствують. Але найближчим часом ми знайдемо цих людей, заберемо їх із вулиць та владнаємо ситуацію.
Коментарі