Кабінет міністрів призначив на посаду голови Державного агентства з питань кіно 39-річну Марину Кудерчук, яка працювала заступницею керівника Запорізької облдержадміністрації. Торік була директором кіноконцертного залу ім. Олександра Довженка в Запоріжжі.
— Не знаю цю людину, — каже продюсер Ігор Савиченко, 45 років. — Почитав її біографію — податкова інспекція, робота в адміністрації. Закінчила приватний вуз у Бердянську. Ми розуміємо, як така освіта отримується. Кіно — дуже складний механізм. Для розвитку галузі потрібно мати досвід, розбиратися в напрямах, світових трендах, вільно спілкуватися англійською, подорожувати світом і представляти Україну. Попередній керівник Держкіно Пилип Іллєнко із цим справлявся добре.
За час каденції Іллєнка створили 173 фільми. Касові збори українських картин зросли із 17 млн грн 2014-го до 198 млн грн за 2018 рік. Залишив посаду в серпні торік.
— Оцінити й обговорити призначення зможемо після перших кроків нової голови на посаді, — каже кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський, 46 років. — Усе залежатиме від того, кого візьме собі в радники та яку політику стосовно кіно вестиме. Держкіно підпорядковується Кабміну. Про вплив Міністерства культури на хід конкурсу на посаду голови — відомо. Ситуація говорить про абсолютну його нелегітимність. Можливо, це зробили навмисно, щоб призначати своїх людей і по-новому керувати.
Держкіно має 750 млн грн, які цьогоріч розподілить між проєктами.
Коментарі