15 євро — понад 280 грн — коштуватиме бланк для біометричного паспорта. Документи видаватимуть з 1 січня 2015 року, кажуть у Державній міграційній службі:
— Це лише попередня вартість. Також треба буде сплачувати державне мито й адміністративні послуги. Повної суми поки що не маємо. Порядок отримання біопаспортів буде таким самим, як і звичайного документа для виїзду за кордон. Прийти до пункту міграційної служби, подати документи, сфотографуватися. Єдине нововведення — треба буде прикласти пальці рук до спеціального сканера для зчитування відбитків. Але впровадження біометричних паспортів з 1 січня не означає, що з цього дня Євросоюз впровадить безвізовий режим. Документи точно видаватимуть, але чи буде з них користь одразу — питання.
— Сьогодні в нашому обігу є близько 12 мільйонів звичайних закордонних паспортів. Їх власники — потенційні охочі отримати біометричні. Навіть якщо не всі регулярно їздять і їздитимуть у Європу — їх надто багато. В Україні нині видають близько 1,5 мільйона закордонних паспортів на рік. Тобто попит значно перевищує спроможність, — вважає 41-річний Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва. — Уявіть, які будуть черги, коли всі ці люди з 1 січня підуть отримувати біометричний документ. Такий попит можуть задовольнити протягом років чотирьох. Багатьом за цих умов легше буде піти у консульство й отримати візу. Навіть якщо вже діятиме безвізовий режим.
Коментарі