В Україні безконтактно вимірюють температуру на входах у торговельні центри, залізничні вокзали, супермаркети, державні установи. Прилади часто показують занижену — 34–35°C, скаржаться люди.
— Треба знати, яку похибку допускає виробник. Якщо на градус, то пристрій не підходить. Допустиме відхилення на десяті, — каже заступник гендиректора держпідприємства "Полтавастандартметрологія" з метрології Андрій Черкашин, 55 років. — Зараз підприємства й установи використовують градусники, які змогли знайти. Та не всі годяться.
При визначенні температури має значення і людський фактор — як вимірювали та до якого місця підносили — лоба чи руки. Важко сказати, як правильніше. Це має вказувати виробник.
Впливати на дані може погода.
— Навесні було холодно й термометри давали низькі показники. Зараз спека, на нагрітій шкірі можуть показати всі 40 градусів. Аби уникнути помилки, треба в приміщенні почекати, доки шкіра набуде нормальної температури.
Безконтактні градусники на входах — це аби прикинути і відсіяти тих у кого точно висока температура. Я не довіряв би занадто таким приладам.
Спеціальні медичні термометри проходять повірку, додає Андрій Черкашин:
— Не в кожному місті її виконують. Новий градусник повинен пройти оцінку відповідності. У нас для цього є цілий відділ. На прилад наносять значок. За ним можна ідентифікувати, хто його зробив і хто відмітку поставив. А вже потім роблять повірку раз на рік.
Коментарі