![МОК звинуватили у святотатстві за виключення боротьби з олімпійської програми](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/482/482466_w_300.jpg?v=0)
Президент Грецької федерації любителів боротьби Костас Танос назвав пропозицію Виконкому МОК виключити спортивну боротьбу з програми Олімпійських ігор 2020 року "святотатством" і висловив упевненість, що вона в кінцевому підсумку не буде реалізована.
"Я би характеризував це рішення як нез'ясовне. Боротьба - це вид спорту, який ототожнюється з Олімпійським іграми, і неможливо, щоб було прийнято рішення, яке б відмінило такий символ, як боротьбу. Якщо так будуть йти справи і далі, то через певний час вони скасують саму назву Олімпійські ігри ", - цитує ИТАР-ТАСС заяву Таноса, зроблену ним в інтерв'ю місцевій радіостанції.
Президент Грецької федерації любителів боротьби повідомив, що не був інформований про плани Виконкому МОК і був украй здивований, дізнавшись про них.
"На Олімпійських іграх у Лондоні трибуни на змаганнях з боротьби були постійно заповнені: це спорт, який не дає права дорікнути його в використанні допінгу", - вказав він.
Назвавши дане рішення "святотатством", Костас Танос підкреслив, що як грек вважає цей спорт невід'ємною частиною культури і прямо ототожнює його з Олімпійськими іграми.
Хоча більше за всіх олімпійських медалей у цьому виді спорту виграють росіяни, практично всі національні федерації боротьби, яких на планеті налічується більше двохсот, висловили здивування, розчарування і незгоду зі скандальним рішенням МОК. Вони планують включитися в міжнародну кампанію за збереження цього виду спорту в програмі Олімпіади.
"Боротьба веде свою історію ще з часів античних Ігор в древній Греції і входила в програму першої сучасної Олімпіади, - висловив загальну думку керівник Федерації спортивної боротьби США Рік Бендер. - Це один з найпоширеніших видів спорту, яким можуть займатися люди в усьому світі, незалежно від місця проживання, раси, статі або фізичних даних".
Коментарі
6