Ексклюзиви
пʼятниця, 29 липня 2011 16:10

"Годинюк не був зацікавлений у тому, щоб я залишився" - Шахрайчук

"Годинюк не був зацікавлений у тому, щоб я залишився" - Шахрайчук

Нападаючий київського "Сокола" та національної збірної України з хокею Вадим Шахрайчук, 37 років, продовжить кар'єру у Словаччині. Хокеїст підписав однорічний контаркт з клубом екстраліги "Зволеном".

"Мій агент повідомив про інтерес з боку цієї команди, - каже Шахрайчук "Gazeta.ua", - Думав над пропозицією кілька днів. Радився із сім'єю — чи потрібно воно мені чи ні. Все таки, це важко у плані побуту, адже треба їхати в іншу країну. Хоча клуб погодився виконати всі мої вимоги. Не знаю, як буде далі, але на папері все виглядає добре.

Якщо чесно, то я не планував вже нікуди їхати. Я вже наїздився світом. Та й сім'я у мене велика стала— півроку тому народилася донька (у Шахрайчука вже є син і донька). Але загадувати наперед ніколи не варто. Тепер підкорюватиму нові вершини."

Чому вирішили прийняти пропозицію "Зволена"?

"Чемпіонат Словаччини входить до числа сильних європейських ліг. Це новий виклик. Вік у мене вже не юний. Хочеться доказати собі, що я ще на щось здатний. Там треба виходити і показувати результат. Дехто з моїх товаришів був здивований моїм вибором, мовляв "воно тобі треба? У тебе ж троє дітей. Сиди собі у Києві, спокійно виступай у чемпіонаті України і займаюся своїми справами." Хоча більшість моїх знайомих мій вибір підтримали."

Які завдання команда ставить на цей сезон?

"Наскільки мені відомо, будемо боротися за медалі, але глобальної стратегії клубу я ще не знаю. Команда раптово омолодила склад, але словацька молодь вміє грати у хокей. Крім того, "Зволен" ще хоче підписати кількох іноземців, можливо навіть когось із канадців."

Коли приєднаєтесь до нового колективу?

"На початку серпня. Зараз вирішую питання з візою."

Сім'ю заберете із собою?

"Спочатку поїду один, вирішу всі побутові питання, а тоді буде видно, що до чого."

Мовний бар'єр може стати для вас проблемою?

"Словацька мова схожа до української. Половина слів зрозуміла, а решту можна здогадатися, тому мова не стане проблемою для мене. Головне знайти спортивну мотивацію, щоб виходити на лід і викладатися всі 60 хвилин."

Які ще варіанти продовження кар'єри у вас були?

"Мав схожі пропозиції від європейських клубів. Команди Континентальної хокейної ліги не кликали. Ще була пропозиція від одного з київських клубів. Називати його не буду. Але тоді я вже пообіцяв "Зволену", хоча контракт ще не підписав. Зрозуміло, що за грошима та особистим контрактом ця команда не могла тягатися зі "Зволеном" і близько."

"Сокіл" не намагався вас втримати?

"Ні. Клуб навіть нічого не пропонував мені. "Сокіл" мені ще винен зарплату за два місяці. Деяким хлопцям, які перейшли у "Беркут", пропонували залишитися у команді. Вони також хотіли, щоб з ними розрахувалися, а клуб ставив питання так "ви підпишіть контракт, а ми з вами розрахуємось".

Наскільки мені відомо Годинюк (наставник "Сокола") не був зацікавлений у тому, щоб я залишився. Можливо, він боявся, що я похитну його авторитет чи думав, що я буду його підсиджувати. Там все дуже закручено. З одного боку, йому потрібен такий хокеїст, а з іншого його не влаштовує те, що я беру ініціативу у роздягальні на себе.

У всіх командах, де я грав, перш за все вітаються гравці з лідерськими функціями, які можуть завести команду не тільки на полі, але й у роздягальні. Це можна запитати у будь-якого гравця, тих же Климентьєва, Срюбка і Сімчука, які встигли пограти у багатьох командах. Може справа у тому, що Годинюк молодий тренер і побоявся цього. Це така справа."

Навесні збірна України невдало виступила на домашньому чемпіонаті світу — зайняла третє місце. Після цього команду залишив канадець Дейв Льюїс.

"Збірна виступила непідготовленою. Це стосується і молодих хокеїстів, і ветеранів. Якщо серйозно, то це був бардак. Безпосередньо до турніру ми готувались шість днів. Цього було занадто мало.

Поки невідомо хто його замінить. Але побутує думка, що варто підписати фахівця на 3-4 роки. Я з цим не згоден. Якщо підписувати контракт, то за схемою 1+3, щоб за рік тренер дав результат, довів, що вартий цієї посади. У противному випадку можна підписати будь-якого фахівця на чотири роки, який потім скаже "вибачте, у мені нічого не вийшло".

Я б надавав перевагу канадським фахівцям. Цього року нам не вдалося вийти у вищий дивізіон, але там були об'єктивні причини. Не дивлячись на те, що турнір був домашнім, ніякої допомоги це нам не дало. У вітчизняних фахівців замилене око. Образно кажучи, наставник "Сокола" викликатиме у збірну своїх підопічних. Так само вчинить тренер "Донбаса".

А іноземець дивитиметься хто сильніший на сьогоднішній день і того викликатиме. Так робив Льюїс. Деякі провідні хокеїсти, які не виконували установок тренера з першої ланки потрапляли у четверту. Прізвищ не називатиму.

І не варто забувати, що хокей — це канадський вид спорту. В Європі канадські фахівці користуються популярністю. Хоча заманити сюди хорошого спеціаліста буде дуже важко. Для цього потрібно робити хороші умови особистого контракту.

Минулого сезону донецький "Донбас" уперше став чемпіоном України, а наступний сезон команда виступатиме у Вищій російській лізі.

"ХК "Донбас" - молодці! Хотілося, щоб вони ще раніше зробили таку команду, але видно їм було не до хокею. Зараз вони почали розвиватися.

Але эдине, що зможе зрушити хокей з мертвою точки в Україні — це команда КХЛ. Буде вона у Києві, Донецьку чи Львові, це не принципово. Вона передбачає створення молодіжної команди, за яку виступатимуть молоді українські хокеїсти. Для гравців — це хороша школа. Через рік-два молодь вже зможе скласти конкуренцію ветеранам. Таким шляхом пішли Білорусь, Казахстан, Латвія. Одна Україна залишилась.

Проблема у тому, що у нас не спортивні політики. Взагалі в Україні жоден вид спорту, за винятком футболу, не отримує потрібної уваги та фінансування. Тому такі результати всюди.

Зараз ви читаєте новину «"Годинюк не був зацікавлений у тому, щоб я залишився" - Шахрайчук». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути