
17 липня набирають чинності окремі положення закону "Про медіа", які збільшать присутність української мови на телебаченні.
Про це повідомив сайт уповноваженого із захисту державної мови.
З 17 липня посилюються вимоги щодо використання державної мови в ефірах українськомовних програм.
Використання недержавної в ефірах допускатиметься лише у вжитих учасниками програм сталих виразах, коротких фразах чи окремих словах учасників програми, що транслюється у прямому ефірі, крім ведучих (дикторів) програми, якщо загальна тривалість таких реплік не перевищує 10% тривалості програми.
Усі виступи, інтерв'ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки тощо недержавною мовою мають бути перекладені, дубльовані або озвучені українською.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найближча до української мови - не російська. Сім міфів кремлівської пропаганди
Це сприятиме припиненню у телевізійних ы радіоефірах режиму українсько-російської двомовності, який, за визначенням Конституційного суду, не відповідає конституційному статусові української мови як єдиної державної та є порушенням права громадян на отримання інформації і послуг державною мовою, сказав мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
"Нові вимоги щодо збільшення присутності української мови на телебаченні є важливим кроком для зміцнення статусу державної мови в інформаційному просторі. Відтепер глядачі матимуть можливість споживати ще більше контенту рідною українською мовою", - сказав Кремінь.
П'ять років тому запрацював закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Мовний омбудсмен назвав важливі зміни із впровадженням норм закону.
Минулого року найбільше звернень громадян стосувалися сфери обслуговування споживачів, повідомив уповноважений із захисту державної мови.
Коментарі
Что такое независимость по-украински? - это когда телёнок, отлучённый от сиськи и ставший самостоятельным и независимым от коровы, но желающий пососать халявное молочко получает копытом помеж рогов.
Независимость это благо кто ее достоин и в ней нуждается . Но сначала надо стать состоятельным и достоиным , а не наоборот получить независимость расчитывая что когда нибудь получишь блага. И если интересы правителей и народа совпадают такая независимость благо для одних и для других. А если не совпадают только для одних. У нас же получается оторвались от одного хозяина тут же оказались под опекой другого, сменили подчиненость. Если нам диктуют со стороны ( МВФ ) , Америка, Европа как делать наши внутренние дела . Какя это независимость? Тем более праздник. Отделение и размежевание и только! Что празднуем?
СПАСИБО ЗА ХОРОШУЮ СТАТЬЮ !МЫ УЧИМСЯ БЫТЬ,А НЕ СЛЫТЬ УКРАИНЦАМИ!
Костенко дуже порядна людина, і це відлякує де яких "патріотів". Що спільного може бути у українця Костенка з євреями Яценюк і Тягнибок - нічого, але він їде їм на зустрічь, пропонує проекти які б могли покращити стан справ. Після того як всім стало відомо що Бандера жид, евреї кинулися очолювати різні патріотичні партії, едність патріотичних сил було зруйновано. Треба підтримати Костенка в його прагненні змінити Україну на краще.
Костенко один з когорти імпотентів з ескадрильї збитих льотчиків, які все прос...ли і знову хочуть потрапити на наших плечах в рай депутатства. Тільки кінчені муда...и можуть агітувати і голосувати за Костенка. Дідусь нехай іде на пенЗію.
А что общего имеет украинец костенко с демократией, если для него важно какой национальности его соотечественник? Поддерживать еще одного фащиста? Нет, увольте!
Це остання справа ділити людей за етнічним походженням. Всі ми громадяни України. Людина визначається як українець не за своїм етнічним походженням, а виключно за ставленням до незалежної та суверенної України. Поділ людей на "правильних" і "неправильних" - вірна ознака тоталітаризму
Крупный галицко-русский историк Дионисий Иванович Зубрицкий (1777 ў1862) был одним из первых, выразивших протест против попыток ополячившихся"протоукраинцев" придать местным наречиям статус литературного языка. В своей "Истории древнего галичско-русского княжества" он писал, что "есть мрачные исступленники, или скорее низкие невежды, в лени доселе проживающие, пренебрегавшие всякую науку собственного языка, употреблявшие чуждое наречие, прислушивавшиеся только простонародному разговору своих слуг и работников и желавшие теперь, чтобы мы писали свою Историю на областном наречии Галичской черни. Странное и смешное требование!... Где же то пишутся истории на наречии простого земледельца?"
ты уж определись коза ты или Владимир.А на счёт праздника,то как раз большинство ответит,что это праздник.Но что такое Независимость?если вы решили,что это "шара",то ошиблись.Это ответственность.А независимым от всего и вся быть не может.Даже,влиятельные мировые центры,такие,как США или Германия-зависимы от многих факторов,в других странах.И я за то,что бы решения принимали МЫ,а не за нас.Пока экономику не построим,будем слабыми.Желаю строить и построить.А через 10 лет,в 30летие,всё будет не так,как сегодня.Желаю украинцам этого добиться.
Это не день независимости а для большинства людей Украины - это поминальный день по настоящей свободе и нормальной жизни. А этот подонок Крапвчук еще не слазит с экранов телевизора. Скотина комуняцкая.
Нашу незалежність вже і козі видно.Незалежність була при Ярославі Мудрому. Піля його як почали ділити, то й до цього часу ділемо все що можна. З протянутою рукою ніколи не будемо незалежними.