вівторок, 09 березня 2021 17:55
Павло Щириця
Павло Щириця
Журналіст

Політика

Хворіти – справа неприємна і недешева. Та якщо вже лікуєшся, шукай спеціаліста. Брат порадив звернутися в державну установу. Оскільки шлунок мучив уже місяць, не мав ні сил, ні підстав сумніватися.

Лікар скерував обстежити щитовидку і зробити гастроскопію. Спеціаліст із УЗД, років 50, виявися приємним і балакучим. Я подарував йому журнал.

– "Країна"? А хіба вона у нас ще є? – запитав.

– Ну, ми ж із вами є. То і країна має бути, – відповідаю з усміхом.

– Та де ж вона? Її розривають на частини Росія й Америка! А де ж ми? Де наш національний інтерес? – опонує. – Всі спеціалісти, яких я вчу, виїздять за кордон, бо не хочуть працювати за 5 тисяч гривень. А там мають 4 тисячі доларів. Але працюють, як раби. Нема українців. Нема.

Помічаю відзнаку на стіні. Пробую перевести розмову на оптимізм:

– Але ж ви – є. І не просто рядовий, а заслужений лікар України.

– Хіба один у полі воїн?

Прощаємось. Гукає навздогін:

– Знаєш, що? Якщо треба обстежити матір чи родичів, приводь. Зроблю за пів ціни.

Спускаюся в гастровідділення. Процедура не з приємних. Ендоскопіст, чоловік за 65, заспокоює.

– Зробимо все за хвилину.

Все йде добре. Рівно хвилина. Ще й "поганих процесів" не виявлено. Настрій піднімається. Дякую.

– Вакцинуватися будете? – на прощання запитує лікар.

Кажу, поки що не планую. Недавно перехворів на коронавірус.

– І я не спішитиму. Ризик. Уявіть: якщо температура в боксі впаде на градус – вакцина зіпсована. А якщо літак зламався, а бокс пошкодився? От російська – інша річ, надійна.

– А чому ж тоді Всесвітня організація охорони здоров'я її не визнає?

Лікар дивиться співчутливо. А тоді зі знанням справи видихає:

– Політика

Зараз ви читаєте новину «Політика». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

03.08.2010 15:07:37.94.145.239.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
.
03.08.2010 13:44:55Ірен78.111.215.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Олесі з Пручаїв: щоб тварина потрапила у добрі руки... ги-ги)): от вона - тварина - і потрапила.
02.08.2010 15:23:21bomsh94.145.239.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Як це жить без квартири? Без власного куточка? І почуватися Людиною? Чи Автор тоді був ще неповнолітнім? Як у казці: У рідного татка й мами є що їсти й пити, і є де походити? Свекруха не вічна, як помре тобі хата буде - ворожила ворожка. Шкода, що в багатьох і руки правильно поросли, і голова варить, а житла кать-ма. Шо воно таке?
02.08.2010 13:38:42Крок95.132.112.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
lonja (Львів) - що, тупі штатні коментатори зі штабів ПРиБЮТу хіба не у відпустках? Собача робота у вас, убогі душею...
01.08.2010 00:15:23Путеводные нити для дела и душы94.145.239.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
1933,1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017 год Петуха. Петух любит, чтобы его замечали. Петух думает, что он всегда прав. Говорит то, что думает. Неудачен брак с мышью. Год Пітуха дал человечеству известных личностей Ф.Бекон,И.Геббельс, цариця Екатерина, И.Конев, И. Баграмян, Фома Аквинский, Я.Свердлов, А.Каледин, А.Колчак і А.Громыко.
31.07.2010 19:25:37Лора95.132.139.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
А чого доброго можна чекати від брехні? Потрібно було зразу сказати правду. Але це ж якось по-дитячому - зразу правду. От з місяць побрехати - це по-дорослому, бо тільки доросла людина може мучитися від брехні, але все одно продовжувати обманювати і себе, і оточуючих. Отак всі ми в брехні і живемо. Якщо сам не брешеш, то брехню слухаєш.
30.07.2010 15:00:44Автору94.145.239.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
на довгії літа.
30.07.2010 14:59:28Олеся94.145.239.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Розкольнику із криЖопіля. Добрим господарям завжди хочеться, щоб іхня тварина потрапила в хороші руки, так само, як і речі. Марнотрати живуть одним днем. Автору здоров
30.07.2010 14:26:46Валя92.113.15.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
криЖОПІль, уймись. Четверо людей підряд зрозуміли одне одного. В цих колонках, як в Біблії, багато чого побудовано на метафорах. Завдяки ним ми ділимось життєвим досвідом. Ми с п і л к у є м о с ь :)
30.07.2010 14:19:26natalka82.198.230.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
pane Zezero, Bi sv\'yatii.
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути