8 грудня згадують святого преподобного Патапія. Він жив у V столітті й був відомий своїм подвижницьким життям і відданістю Богу. Він народився в місті Фіви в Єгипті у побожній християнській родині, яка прищепила йому любов до молитви, чистоти та добрих справ. З ранніх років Патапій прагнув до духовного вдосконалення, тож вирішив залишити світські турботи і присвятити своє життя служінню Богу.
Патапій оселився в пустелі, де став відлюдником. Він жив у суворій молитві, пості та смиренні. Слава про його святість швидко поширилася, і до нього почали приходити люди, шукаючи його порад, молитов і зцілення. Однак, прагнучи зберегти смирення, Патапій вирішив залишити пустелю й переїхав до Константинополя, щоб залишитися непоміченим.
У Константинополі він оселився біля міської стіни і продовжував вести самітницьке життя. Проте навіть там його благочестя і чудотворні здібності привертали увагу. Зцілення хворих, чудеса і пророчі дари свідчили про його близькість до Бога. Після смерті Патапія його тіло було поховано в Константинополі. Мощі святого згодом були перенесені до монастиря Святого Патапія в Лутракі (Греція), де вони зберігаються й нині. Вони є джерелом численних зцілень і чудес, що підтверджують святість преподобного.
Прикмети
Яка погода, такою вона буде через 10 днів.
Дощить - весна буде прохолодною.
На землі і деревах видно іній - чекайте на великий урожай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як створити затишну атмосферу свята біля вікна: ідеї декору, які прикрасять ваш двір
Що не можна робити, а що варто
Цього дня заборонялося бажати щастя і здоров'я, інакше все станеться навпаки.
Незаміжні дівчата намагалися не говорити багато, щоб не чекати потім довго на заміжжя.
Щоб прикликати жіноче щастя радили цього дня зайнятися генеральним прибиранням оселі.
Різдво - це час, коли кожна країна розкриває свою унікальну культуру через звичаї та традиції. Вони не лише створюють святкову атмосферу, а й об'єднують покоління, нагадуючи про важливість родинних цінностей.
Але мабуть не кожний знає, хто першим вирішив занести ялинку в дім, щоб відсвяткувати Різдво. Або звідки вперше з'явилися адвент-календарі.
Коментарі